Android kullanıcıları için müjdeli haber geldi

0
Android kimlik kartı Snapdragon 865

Kısa bir süre içinde Qualcomm üç yeni mobil işlemcisini tanıttı. Snapdragon 865, 765 ve 765G olarak tanıtılan işlemciler, Android kimlik kartı özelliği taşıyorlar.

Google ile iş birliğine giden Qualcomm, Android R (11)’de yer alacak olan kimlik özelliğini kullanacak.

Honor 20 Lite Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Snapdragon yonga seti Android kimlik kartı özelliği

Android kimlik kartı

Qualcomm amiral gemisi modellerinde kullanacağı üç yeni işlemcisini geçtiğimiz saatlerde tanıttı. Bu tanıtım ardından Google’ın 11. sürümü olarak tabir edilen R sürümünde kimlik özelliği desteklenecek.

Gerekli güncellemelerin ardından telefonunda Snapdragon 765, 765G ve 865 yonga seti olan kullanıcılar, ehliyet ve kimlik gibi yasal olarak taşınması gereken belgeleri unuttuklarında sorun yaşamayacak.

Özellikle çevirmelerde sıkça yaşanan ehliyet ve kimlik evde kaldı sorunu böylece giderilmiş olacak. Uzunca yıllardır NFC desteği sayesinde cüzdan unutulduğu zaman kredi kartından temassız ödeme yapılabiliyorken şimdi de kimlik doğrulama yapılabilecek.

Yapılan açıklamalara bakılacak olursa, her şirketin bu özelliği hemen entegre etmesi söz konusu olmayacak. Daha Google’ın 10. sürüm işletim sisteminin beta programları hakkında konuştuğumuz şu günlerde 11. sürüm ile ilgili bir haber gelmesi de ayrıca şaşırtan bir durum.

Henüz bilgi sahibi olmadığımız Android R’nin en büyük yeniliklerinden birisinin kimlik doğrulama sistemi olacağı kesinleşmiş durumda.

İki şirket ilgili teknolojinin nasıl çalıştığını açıklamazken, söz konusu uygulamanın faaliyete geçmesi için ülkeler arasında da antlaşmalar yapılması gerekiyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz