İlk olarak Galaxy A5 2016 ve 2017 Modellerine Ekim Ayı Güvenlik Yaması Geldi!

0

 

 

Samsung orta – üst seviyede yer alan modellerinden Galaxy A5 2016 ve Galaxy A5 2017 modellerine Android‘in aylık yayınlanan güvenlik güncellemelerinden Ekim ayına ait güncellemeyi ilk olarak sundu. Tepe modelleri olan Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 gibi modellerden önce Samsung‘un bu iki modele bu güncellemeyi sunması bizi şaşırttı.

  

Burada firmaların artık her segmentten cihaz alan kullanıcılara önem ve öncelik vereceği sonucunu çıkarmak doğru olmaz. Bu güncellemeler sürüm yükseltmeye yönelik güncellemeler olmadığı için bir çok kullanıcı için çok da önemli olmayabiliyor. Sürüm yükselmesi olmadığından cihaza yeni özellikler de eklenmediğinden dolayı bu güncellemelerin boyutunun yüksek olması durumunda kullanıcıları kazanmak isterken kaybedilmesine yol açabilir.

  

Yine de hoş ve güzel bir detay olduğunu söylemek gerek. Bu güvenlik yaması ile birlikte Android’de tespit edilen 215 sorun ve Samsung uygulamarından 6 uygulamada tespit edilen problemler giderilmiş oldu.
Ekim ayı güvenlik yaması şu anda Hollanda’da sunulmuş durumda. Cihazınızdan Ayarlar>Yazılım Güncelleme altından el ile kontrol edebilirsiniz. Güncellemenin otomatik olarak da düşmesini bekleyebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz