Bir çoğumuz bir Google hesabı açtığında ücretsiz olarak sunulan mail(Gmail) ve bulut depolama(Drive) için sunulan ücretsiz 15 GB alanı kullanıyoruz. 

 

Bu alandan daha fazla bir kapasiteye ihtiyaç duyduğumuzda Google bizden aylık ücretler talep ediyor. Artık bu aboneliği Google Play içerisinden işleyip yönetebileceğiz. Bu durum mevcut aboneler ve yeni aboneler için de geçerli. Alternatif olarak web arayüzünden sağlanan takip de devam edecek.

 

 

Ocak ayından itibaren Google Play uygulamasından Hesap sekmesinin altındaki Abonelikler bölümünden Google Drive ile ilgili işlemleri gerçekleştirebileceğiz. Bu durumu Google mevcut kullanıcılara mevcut deneyimiz iyileştirme yönünde yapılan bir adım olarak aktarmış.

Abonelik sistemine sahip Netflix gibi sistemlerin de abonelik işlemleri bu ekrandan yapılabiliyor. Böylece tek bir ekran üzerinden tüm aboneliklerinizin kontrolünü Android cihazınız üzerinden sağlayabiliyorsunuz.

Son olarak Google Play Hediye Kartlarının da bu sayede Google Drive üyeliği alırken kullanılabilir olacağını da belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz