Google’dan kullanıcılarını üzen haber!

Google'dan etkinlik paylaşımı

0
Google I/O

Teknoloji devlerinden birisi olan Google, teknoloji dünyasının yakından takip ettiği etkinliğini iptal ettiğini resmen açıkladı. Buna göre Google I/O etkinliği tamamen iptal edildi.

Konuyla ilgili tweet atan Developers hesabı resmî olarak duyuruyu yaptı. Android 11 için oldukça güzel bilgiler edindiğimiz aylar içerisinde resmiyet kazanması beklenenlerde vardı. Ancak Android devi de Corona Virus’e takıldı.

Google Corona Virus’e takıldı

Google I/O

Etkinliğin iptaliyle birlikte sanal ortamdan da bir etkinlik/yayın yapılmayacağı ifade edildi. Ancak Android için güncellemeler paylaşılmaya devam edilecek. Geçenlerde duyurduğumuz bilgilerle birlikte YouTube için Al algoritmasına güveniliyor. Chrome tarayıcı içinse bir müddet stabil tutma hedefi yer alıyor.

Birçok önemli etkinlikte önceden iptal edilmiş/ertelenmişti. Ancak Android cephesi erteleme değil direkt olarak iptal kararı aldı. Ek olarak yapılan açılamada Cloud Next etkinliğinin sanal ortama taşındığı paylaşılmıştı. Sonrasında ise canlı yayınla yapılacak etkinliğinde süresiz olarak iptal edildiği duyurulmuştu.

Apple cephesi de Corona Virus nedeniyle geri vites yaptı. Apple yaptığı açıklamayla birlikte WWDC 2020’nin çevrimiçi olarak yapılacağını söyledi. İlerleyen günlerde Corona’nın akıtbetini hep birlikte göreceğiz. Son olarak 2020 yılı içerisinde planlanan daha birçok etkinliğin de iptal/erteleme alacağı görülüyor.

Unutmadan, 2020 I/O’ya kayıt olanlar şirketçe kayıt altında tutulacak. Yani 2020 I/O’nun başlangıç döneminde katılımı onaylanmış olanlar için otomatik olarak I/O 2021 davetiyesi gönderilecek.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz