Huawei tarafında kısa bir süre önce GPU Turbo 2.0 güncellemesini alacak modeller ortaya çıkmıştı. Şimdi ise EMUI 9 sürümünü alacak modeller belli oldu.

Öncelikler GPU Turbo güncellemesinin modellere performans anlamında %60 oranlarına varan miktarda artış sağladığını belirtelim.

EMUI 9 Güncellemesi Alacak Huawei-Honor Modelleri

GPU Turbo 2.0 güncellemesinin sunulacağı belli olan modeller .Honor Play, Honor 10 ve Honor V10 şeklinde. Bu modeller aynı zamanda EMUI 9 güncellemesini de alacak modeller arasında Huawei P20 Pro, P20, Mate RS Porsche Design, Mare 10, Mate 10 Pro, Mate 10 Porsche Design, Honor 10, Honor 10V ve Honor Play modelleri yer alıyor.

EMUI 9 GPU Turbo 2

Listelediğimiz modelleri kullanan kullanıcılar 10 Kasım tarihi itibarıyla EMUI 9 sürümünün Beta versiyonunu cihazlarına kurabilecekler. Bu güncellemeyi kurabilmek için Huawei Mobil Servis Uygulamasından “Beta Güncellemesi/Yükseltmesi” seçeneğini seçmek.

EMUI 9 sürümü Android 9 Pie sürümü üzerinde çalışacak. Güncellemeyi alacak modeller Android 9 Pie ve Huawei’nin sunduğu yeni özelliklere sahip olacak.

Huawei’nin söylediğine göre Mate 20 modelinde çalışan EMUI 9 sürümü Mate 10 modelinde çalışan EMUI 8 sürümüne göre %51 seviyesinde daha hızlı. Uygulama açılış süreleri de %51 oranında azalıyor ve sistemin akıcılığı da %42 seviyesinde artış gösteriyor.

İddia edilen değerler doğru ise donanım farkına rağmen verimlilik tarafında bir miktar artış sağlandığını da söyleyebiliriz.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilir ve mail sistemimize abone olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz