Google Chrome Corona Virus önlemi!

Google Chrome Corona Virus engeline takıldı!

0
Chrome Corona Virus

Google Chrome Corona Virus engeline takıldı. Bütün dünya genelinde yayılan COVID-19, teknoloji sektörünü de olumsuz etkiledi. Birçok popüler firma yılda bir kere düzenlenen kongrelere katılmama kararı almıştı. Bunun üzerine ilgili kongre/etkinlikler iptal edilmişti. Şimdiyse Google’ın geçici olarak askıya aldığı güncelleme desteği gündeme geldi.

Birçok kişi freelance yani evden çalışmaya başladı. Dolayısıyla şirket Chrome ve Chrome OS yazılımlarının problemsiz bir şekilde çalışması için yani en azından stabil kalabilmesi adına yeni özellikler için güncelleme getirme işini askıya aldı. Şirket yaptığı açıklamada şu süreçte uygulamaların güvenlik güncellemelerine yoğunlaşılacağının altını çizdi.

Google Chrome Corona Virus engeli!

Chrome Corona Virus

Chrome 81 sürümünün betada olduğu dönemde bu durumun yaşanması şirketin bir müddet daha 80 sürümünde yoğunlaşacağını gösteriyor. Kararlı sürümde yeni özellikler gelecek ancak 81 sürümünün sanılanın aksine biraz daha geç yayımlanacağı görülüyor. Aşağıdaki tweet ile birlikte Chrome Geliştiricleri hesabı, Chrome ve Chrome OS güncellemelerinin askıya alındığını ilan ediyor.

YouTube için de aynı durumun geçerli olduğunu belirterek şunu da ekleyelim; Google, YouTube denetimleri için Al algoritmasına güvendiğini açıkladı. Yani bu süreçte oluşabilecek problemlerde çözüm süreleri uzayabilir gibi görünüyor. Son olarak ilerleyen günlerde Corona’nın durumu netlik kazanacak. Bununla birlikte Avrupa’da hızla yayılan COVID-19, merkezi Çin’de neredeyse etkisiz hale getirilmiş durumda.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz