Android ve Microsoft, Çinliler İçin Bir Araya Geliyorlar!

0

Çinli üreticiden Win/Android'li telefonMicrosoft, üstünde çalıştığı Windows Phone’den istediği sonucu elde edemediği için çalışmaları durdurmuştu. Bunun yerine bilgisayar üzerindeki işletim sistemine yoğunluk vermişti. Ancak bunu gören Çin firması yeni çıkaracağı mobil cihazlarında Windows işletim sistemini kullanmak istiyor. Fakat sadece Windows işletim sistemini değil yanında Android işletim sistemini de kullanmak istiyor. İki işletim sistemini kullanarak kullanıcılara dual-boot seçeneğini sunuyor.

Bilgisayar da kullanılan çift işletim sistemi mantığında olan bu cihaz hangi işletim sistemini ön yüklemek istediğinizi size bırakmış durumda. Böylece istediğiniz işletim sistemi karşılayacak sizi ama isterseniz öbür işletim sistemine de geçebilecek’siniz. Bu yeni cihazı Moly adında bir Çin firması piyasaya sürecek. Moly ismindeki bu firma MWC 2015 fuarında Microsoft ile olan ortaklığı ilan eden Çin merkezli bir OEM firmasıdır. Moly firması yaptığı açıklamada çift işletim sistemli mobil cihazı doğruladı. Yapılan açıklamada; “Evet, ikili işletim sistemi, Windows 10 ve Android ile çalışan bir akıllı üretmeyi planlıyoruz”

Bu firma ile dikkat çeken bir durum daha var. Çift işletim sistemi ilk kez kullanmıyorlar. İlk çift işletim sistemini 2014’te Android ve Linux ile çalışan CoShip 960’ı üretmişti. Bu cihaz da tek tuşla işletim sistemleri arasında geçişi sağlıyordu. Bu sefer yaptıkları sistemde nasıl olucak merak konusu. Bu merakınızı gidermek istiyorsanız bu senenin sonunu beklemeniz gerekiyor. Çünkü konuşulanlara bakılırsa Moly’nin yeni çift işletim sistemli mobil cihazı bu senenin sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz