Android O İlk Olarak Huawie’de Test Edilecek!

0

Android, yeni sürümü olan Android O’yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Android, yeni sürümünü ilk olarak Huawei de kullanarak ilk Google dışı OEM oldu. İlk olarak bazı Nexus ve Pixel kullanıcılarına Android O’yu bir geliştirici önizlemesi ile sunmuştu. Yeni sürümünün nasıl tepki aldığını ölçen Google, şimdi de aynı şekilde yeni sürümünü Huawei Mate 9’da kullanacak.

Çinli cep telefon üreticisi EMUI arayüzünü yeni işletim sisteminin gereksinimlerine uyumlu hale getirmeye çalışıyor. Bu işletim sistemini için dahili yapıları kullanıma sundu. Bununla birlikte test edilecek olan dahili yapılar günlük olarak sürücüleri kullanılmasına izin vermekten kaçıyor. Yani, test sürümü devam ettikçe Google Play Hizmetlerini kullanmadıkça Google Play Store çevrim dışı olacak.

Bu yeni özellikte şuan sadece iki dil bulunmakta. Biri İngilizce , diğeri ise Çince. Ayrıca Huawei bir kaç geliştirici ve yeni dosya uygulaması ekledi. Şu anda düşüncemiz Huawei Google’ın  yeni sürümünü piyasayı sürdükten hemen sonra Android O’yu, Mate 9’a yönlendirebilir. Çinliler, Google’a ait olmayan diğer Android OEM’leri Mate 9’larda test etmeye başlanacak ve yeni güncellemeleri kullanıcılara sunmaya kararlı.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz