Acer Spin 514! AMD destekli Chromebook modelini duyurdu!

0
Acer Spin 514 Chromebook modeli

Acer CES 2021 öncesi yeni Chromebook modeli Acer Spin 514 serisinde AMD çözümlerini kullandığını açıkladı. Böylelikle Acer, Chromebook modellerinde ilk kez AMD CPU ve GPU’larına yer vermiş oldu.

Acer Spin 514 modeli işlemci olarak iki farklı seçenek ile geliyor. AMD Ryzen 5 3500C veya Ryzen 7 3700C işlemcilerinden birisi seçilebiliyor. Grafik performansı için ise AMD Radeon Vega mobil GPU’ları yer alıyor.

Ekran boyutu 14 inç olan Spin 514 Full HD çözünürlük sunuyor. Ekranı 360 derece dönebilen model 2’si 1 arada dediğimiz tablet ve bilgisayar kullanım deneyimini bir arada sunmayı hedefleyen ürünler sınıfında. Kasa kalınlığı 20 mm’nin altında. 17,35 mm. Kasa ağırlığı ise taşınabilirlik olarak iyi bir değer diyebileceğimiz 1,55 kg civarında. Adaptörü de dahil ettiğimizde 2 kg’nın altında kalan ve 20 mm’den ince bir cihaz olarak bizleri karşılıyor Acer Spin 514.

MIL-STD-810H sınıfı askeri testlerden geçen Chromebook modelinde anotlanmış, kumlanmış alüminyum kullanılmıştır. 120 cm yükseklikten düştüğünde çalışmaya devam edebilecek yapıda tasarlanan Spin 514 Chromebook modeli aşağı yönlü 60 kg civarında bir kuvvete karşı mukavemet gösterebiliyor. Ekran çizilmelere karşı dayanıklılık için Corning Gorilla Glass ile kaplanmış.

Chromebook modeli konfigürasyon tarafında 16GB kapasiteye kadar bellek ve 256GB‘a kadar SSD depolama ile donatılabiliyor. İki adet Tip A olarak tabir ettiğimiz standart USB Portu, iki USB C portu ve bir adet microSD kart yuvası yer alıyor. Opsiyonel olarak HDMI portu da sunulmuş. Cihaz üzerinde iki adet hoparlör ve mikrofon yer alıyor. Pil süresi olarak ise kullanıma bağlı olarak 10 saate kadar çalışma imkanı sunduğu belirtilmiş.

İşletmelere özel Chromebook: Acer Enterprise Spin 514

Acer, Chromebook modelinin işletmelere özel bir versiyonunu da satışa sunacak. Acer Chromebook Enterprise Spin 514 ismiyle satılacak model standart sürüm özelliklerini taşıyacak. Ek olarak şirketlerin BT(Bilişim Teknolojileri) yöneticileri için uygulamaları yüklemesi, güncellemeleri kontrol etme ve web tabanlı yönetimle daha fazlasını yapmasına olanak tanıyan kapsamlı güvenlik özellikleri de içerecektir.

Acer Spin 514 Fiyatı

Chromebook Spin 514 modelinin başlangıç fiyatı 479,99 dolar (doğrudan kur çevirisi ile yaklaşık 3520 TL) olacak. Şubat ayında ABD’de satışa sunulacak model Mart ayında Avrupa’da satışa sunulacak. Avrupa satış fiyatı ise 529 Euro (doğrudan kur çevirisi ile yaklaşık 4770 TL) ‘dan başlayacak. Enterprise sürümü ise ABD’de 749,99 dolar (doğrudan kur çevirisi ile yaklaşık 5500 TL) başlangıç fiyatına sahip olacak. Avrupa başlangıç fiyatı ise 799 Euro (doğrudan kur çevirisi ile yaklaşık 7190 TL) olarak belirlenmiş. Enterprise sürümü de Mart ayında satışa sunulacak.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz