5.5″ Üzeri Cihaz Tavsiyeleri

0

Herkese merhaba,
Bu yazımızda sizlere öne çıkan özellikleri ile büyük ekranlı cihazları sunacağız. Günümüzde telefonlarımızı sadece telefon görüşmeleri için kullanmıyoruz. Bir bilgisayardaki günlük işlerimizin büyük bir kısmını cebimizdeki cihazlar ile yapabiliyoruz. Sosyal medya kullanımı, çoklu ortam içeriklerini görüntüleme – müzik,film gibi – , not alma, oyun oynamak ve fotoğraf çekimi gibi işler için kullanmaktayız. Mobil cihazlardaki kamera gelişimi ile dijital kameralar hemen hemen hayatımızdan çıkmış durumda. Artık istediğimiz bir anı fotoğraflamak çok daha basit ve hızlı. Tüm bu işlemler için kimi kullanıcılar daha geniş ekran isterken kimi kullanıcılar daha küçük kompakt cihazları tercih edebiliyor. Buradaki tercih faktörü tamamen kişisel düşünce ve ihtiyaçlara göre şekilleniyor. Şimdi hep birlikte çok ayrıntıya, ıvıra zıvıra girmeden büyük ekranlı cihazları öne çıkan özellikleri ile sizlere sunalım.

 

 

 

Asus Zenfone Lazer 6″(inç)

asus-z2-laser-6.0

Cihaz 999 ₺”lik fiyatı ve Lazer otofokus özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Sony Xperia C5 Ultra

sony_xperia_c5_ultra

Cihaz daha önce “Telefon Tavsiye – 3” yazımızda da değindiğimiz gibi ince çerveleriyle ve ön kamerada flaş desteğiyle ön plana çıkıyor

Microsoft Lumia 640XL

Microsoft-Lumia-640-XL

Uygun fiyatıyla ve büyük ekranıyla cihaz Windows 10 deneyimini mobilde yaşamak isteyenlere bir alternatif olabilir.

 

 

Microsoft Lumia 950XL

Lumia-950-XL

Windows 10’nun mobil taraftaki tepe modellerden biri olan Lumia 950’nin büyük ekranlı versiyonu diyebiliriz.

 

Samsung Galaxy Note 5

                             note-5

Cihaz özellikle tasarımıyla ön plana çıkarken özdeşleştiği “S-Pen” isimli kaleminin hassasiyeti ile pisayada bu kulvarda rakibi olmayan bir cihaz. Bu özelliğini efektif olarak kullanmayacaksanız tasarımı da bu cihazı tercih etmenize neden olabilir.

LG V10

lg-v10

Cihaz bildirimleri görebileceğimiz üst kısımda yer alan küçük bir ekrana ve 2 ön kameraya sahip olmasıyla ve uzun süreler 4k video çekebilmesi, tasarımını kuvvetlendiren arka kapak ve metal çerçeveleriyle ön plana çıkıyor.

5″den küçük ekranlı cihazları derlediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here