Turkcell İstanbulkart

Turkcell İstanbulkart yükleme kampanyasıyla birlikte; Turkcell faturalı ve faturasız hattınız ile ödeme yapmanız ardından ikinci yüklemeniz sırasında kullanılabilecek 10 TL indirim hattınıza tanımlanır.

Turkcell İstanbulkart ödemelerinde 10 TL hediye!

İlk 10 TL ve üzeri yüklemenizden sonra ikinci 10 TL ve altı yüklemeniz ücretsiz oluyor. Mobil ödemeyle yapılan işlemlerde yüzde 6.5 komisyon yansıyacağı yazıyor. Ancak bizim test yaptığımız hatta bir komisyon ücreti yansımış değil. Yansırsa güncelleme yapacağız.

Öncelikle asgari tutar 5 TL iken azami tutar 200 TL’dir. Ara yüklemelerde yapılabiliyor. Örneğin: 6 TL, 6.25 TL ve 12.50 TL gibi öğrenci ve tam kartlarda haftalık olarak da peşinen yükleme yapabilirsiniz. Abonman yüklemesi yapılamıyor. Biz ilk yüklemede 12.50 TL yükleme yaptık. Gelen hediyeyi de 10 TL olarak yükledik. 65 kuruş komisyon keseceği yazıyordu ancak henüz o da yansımadı. Yansırsa sizlerle paylaşacağız.

Unutmadan, telefonunuzda NFC varsa İstanbulkart uygulamasını kurarak talimatı anında kartınıza geçirebilirsiniz. Bizim yaptığımız işlemde NFC destekli bir cihaz olmadığı için daha sonrasında otomatlara giderek iki talimatı da karta geçirdik. 22,50 TL’lik yüklemede 12,50 TL ödemiş olduk.

Hediye bakiyenin beş gün içerisinde kullanılmaması durumunda geri alınacağını da belirtelim. Biz ücretsiz olduğu için işlem anında Turkcell İstanbulkart yüklemesini tekrar yaptık dediğimiz gibi.

Özellikle o an üstünüzde nakit olmadığı durumda hayat kurtaran bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Faturanıza yansıtarak yaptığınız toplu taşıma ücretlerini bir sonraki faturanızda toplu olarak ödeyebilirsiniz.

NFC destekli bir telefonunuz varsa, evden çıkmadan beş dakika önce dolum yaparak gittiğiniz gibi kartınızla geçmenin kolaylığını da yaşayabilirsiniz.

Kampanyadan kurumsal aboneler yararlanamıyorlar. Yükleme işlemi için Paycell uygulamasını indirmeniz ve olmadıysanız kayıt olmanız yeterli olacaktır. Menüden İstanbulkart yükleme diyerek kart bilgilerinizi girerek ödemeyi Turkcell hattınızla yaptığınız zaman indirim olacağını (ikinci yüklemede hediye) tekrar hatırlatalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz