Turkcell hat açma ücreti güncellendi 2020 Temmuz!

0
TURKCELL fatura taksitlendirme

Turkcell hat açma ücreti için zam yapıldı. Faturaların mesaj bölümünde yer alan bilgilere göre 30.06.2020’den itibaren yeni ücret geçerli olacak. Faturanızın PDF halinde açıyorsanız en altta, basılı fatura alıyorsanız da faturanızın 2. sayfasında bu bilgi belirtilmektedir.

İmzalamış olduğunuz Bireysel Turkcell Faturalı Hat Sözleşmesi çerçevesinde; abone faturasının geciktirmesi durumunda hattının tek veya çift yönlü arama/kullanıma kapatılması durumunda bir takvim yılı içerisinde ilk işlemse ücret iade edilir, iki ve üzeri işlemlerde ise hat-açma/kapatma ücreti gelecek dönem faturasına yansıtılır.

Daha öncesinde 29,90 TL’ye çıkartıldığı dönemde Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) zammı geri aldırmıştı. Ancak şu anda pandemi sürecinde olmamıza rağmen zamlar devam etmekte.

Turkcell hat açma ücreti güncellendi! Yeni ücret ne kadar?

Söz konusu bu ücretin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası bazında değil hat bazında olduğunun altını çizelim. Adınıza kayıtlı 4 faturalı hattın dördü de borçtan dolayı kapatılırsa hepsine teker teker açma-kapatma ücreti yansıtılacaktır. Ayrıca Superonline veya TV+ hizmetlerinizin de ödemeleri aksarsa yine T.C. bazında değil, abonelik bazında ayrı ayrı ücret yansıtılır.

30.06.2020 tarihi itibariyle, ödenmemiş faturası nedeniyle hattı kullanıma kapanan müşterilerimizden alınan hat açma ücreti 30,29 TL olarak güncellenecektir. Faturalarınızı düzenli ödemeniz durumunda hattınız dolayı kapanmayacak ve bu tutar size yansıtılmayacaktır.” (Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. faturası)

Turkcell hat açma ücreti güncellendi

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz