KAMPANYA 31 ARALIK 2017’YE KADAR GEÇERLİ…

Turkcell: Mobil Ödeme Servisinde PayCell adını kullanmaktadır. Geniş çaplı abonesi olduğunu düşünürsek ve yabancılarla dolu olduğunu. Mantıklı tabii.  🙂 Kampanya şöyle işliyor; Turkcell’de aktif olarak Faturalı Hat’ları olanlar 10, aktif Faturasız Hat’ları olanlar 5 TL Google Play Bakiyesi kazanacaktır. Kampanyada iki şart bulunuyor:

  • Turkcell  abonesi olmak 🙂
  • Daha önce hiç bir şekilde Google Play’dan Mobil Ödeme yapmamış olmak.

Not: Faturalı Hattınızda ödeme bakiyesi olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Bazı durumlarda limit varken de yapmayabiliyor. Örneğin ödenmeyen faturadan hat kapanması durumu bir sebeptir.  Adınıza kayıtlı birden fazla faturalı hat varsa tüm hatlarınız tek limitle çalışır. Mesela benim kullandığım hat 200 TL limite sahip. Hat sahibi diğer hattıyla 20 TL’lik harcama yaptığı için bende de 180 TL kalmış gözüküyor. Öncelikle göndermeniz gereken SMS’ler ve almanız gereken SMS’ler aşağıdaki resimlerde mevcut. 

Kampanya katılma SMS’i:

Mobil Ödeme limiti sorgulama SMS’i:

Hem limit mesajı hem de kampanya katılım onay mesajını içeren görsel. “Ben sağlamadığım için olumsuz cevap geldi, siz sağlarsanız olumlu cevap gelecektir.

Bu mesajı aldıktan sonra öncelikle Google Play’e Turkcell Mobil Ödeme yöntemi kayıt edilmelidir.

Onun adımlarını da göstereceğiz merak etmeyin.  🙂

Önce cihazımızı internete bağlıyoruz. Gerisini görsellere anlatacağım ben. 🙂

 

Telefonda sorun yaşadığım için başka telefonla resim çektim; ekran çatlağı engel olmuyor diye paylaştım. Şimdi arkadaşlar en üstte “TÜRK TELEKOM hesabıma faturalandır diyor.” Bu kayıtlı olduğu anlamına gelir. Biraz aşağısında “Add a payment method ‘ödeme yöntemi ekle’ diyor.” O menüden “Bill my Paycell | Turkcell billing ‘Paycell | Turkcell faturalandırması’ na tıkılıyoruz.  İlk cümlede diyor ki: Siparişlerini direkt olarak Paycell | Turkcell Faturalandırması ile yapabilirsin. Eğer ki “kaydet” e dokunursan Paycell | Turkcell Faturalandırması Kullanım Koşullarını kabul etmiş sayılırsın. Çevirimde yanlış varsa affola.

Kaydet dedikten sonra hediye bakiyenizle nasıl oyun satın alacaksınız? Onuda anlatacağım. Aşağıdaki resimde ödeme yöntemi olarak: Paycell | Turkcell Hesabıma yansıt kayıtlı. “Buy” ‘satın al’ tuşuna basar basmaz uygulama indirilmeye başlayacak ve ilgili tutar hediyenizden düşecek. Eğer hediye tutarından fazla olan bir uygulamayı satın alırsanız kalan fark size yansıyacaktır. Kısa süre içinde ‘geri ödeme yap’ derseniz paranız geri verilir. Sayfadaki buton kalkarsa veya uygulama içi satın alım yaptıysanız nasıl iade alacağınız konusundaki yazımıza ‘şuradan’ ulaşabilirsiniz. Ancak iadede yer alan Bize Ulaşın butonu ‘Yardım Al’ olarak değişti. O yazıma girince ne demek istediğimi  anlayacaksınız.

İşte Paycell | Turkcell Mobil Ödeme işlemi bu kadar kolay. Her türlü sorununuzda size yardımcı olmak isterim. mailim: emre@teknokroki.com 

Başka bir haberimizde görüşmek üzere; herkese iyi harcamalar 🙂

TEKNO KROKİ SİTE EDİTÖRÜ

CEVAT EMRE KOYUN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz