Güncel Fiyatlarıyla Digiturk Paketleri!

0

Güncel Fiyatlarıyla Digiturk Paketleri! 

Geçtiğimiz sene başında beIN MEDIA GROUP‘un bünyesinde yenilenen Digiturk, her dönem olduğu gibi ocak ayı döneminde paketlerine zam yapmıştı. Şu an şubat ayına girdik, hatta Digiturk fatura kesimleri de yapıldı. Peki Digiturk’ü bugün bağlatırsanız size 3 Mart’ta nasıl bir fatura yansıyacak? Hem bunun bilgisini, hem de paket kampanyalarını vereceğim.

SPORUN YILDIZI PAKETİ 109 TL!

Özellikle kıraathane ve alkollü mekânlar Digiturk seyretmek için çokça tercih edilir. Lâkin kendi evinde maçı rahat izlemek isteyen futbol severler yukarıda yazan parayı ödemek zorunda kalacaklar. Süper Lig’in de yer aldığı (beIN SPORTS 1, 2 ve 3 HD kanallarının yanı sıra; beIN SPORTS MAX 1 / 2 HD, S SPORT HD [gibi HD kanallar]) bu pakette bir arada yer alıyor. Sadece Spor Toto 1.Lig’i seyretmek isteyenler 27 TL ödeyerek Ailenin Yıldızı paketini alabilirler.

  

 

Sporun Yıldızı hariç diğer tüm DIGITURK Paketleri ilk 3 ay indirimlidir. Sporun Yıldızı ise 2 ay indirimli olarak veriliyor, lakin; Digiturk yayınları ön ödemelidir. “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyim. Digiturk, sizi üye yaparken bundan genelde bahsetmez nereden mi biliyorum? Şikâyetvar sitesinde birçok abone ilk gelen Digiturk faturasından şikâyetçi de ondan. Evet arkadaşlar ayın 3’ünde fatura kesen Digiturk bir sonraki ayın 2’sine kadar olan dönemi peşinen fatura etmektedir. Şimdi gelin örnekle açıklayayım; 

 

 

Kendim nisan ayında Turksat Merhaba Paketi abonesi olmuştum. Bana 7 Nisan’da yayın verilmeye başladı. 3 Mayıs’ta hesaplama şu şekilde oldu; 7 Nisan – 2 Mayıs, 3 Mayıs – 2 Haziran. Bana vaat edilen fiyat ilk 3 ay 9.99 TL iken 18.50 TL gibi bir faturalandırma yapılmıştı. Siz Süper Lig’i aldığınızda 109/2 = 54,5 TL (30 gün) + faturanıza kalan gün bedeli kesilir. Benim gibi olursa 100 TL’ye yakın veya dengi bir fatura sizi bekler. Size tavsiyem en düşük paketle Digiturk bağlatıp taahhüt verin, ardından fiyatlara zam gelmeyecek dönemlerde “ocak-ağustos” arası hariç; 0212 473 73 73’ü arayıp taahhütlü olarak Sporun Yıldızı’nı bir sonraki faturada talep edin, sonrasında standart indirim uygulanmasa bile 109 TL net fatura gelecektir. Bu bilgiyi Digiturk’ten aldım, “tabii öyle üye olmayı değil, taahhüdüm bitince yapmam gerektiği söylendi.” Eğer sizde çift dönem ücreti gelirse itiraz edin.

 

 

 

Ha birde bu bilgiyi de vereyim. Digiturk, üyelik iptali istediğiniz zaman faks yoluyla iptal ediyor. Evet doğru okudunuz 2018’in 1. çeyreğinde olmamıza rağmen 2000’den beri bu geçerli. Eğer gidip faks çekmezseniz ve de taahhüt yenilemez iseniz yayınlarınız hep açık kalacak ve aylık liste fiyatı üzerinden (örneğin Sporun Yıldızı 150 TL) olarak her ay fatura edilir.

 

 

Tüm bunlara rağmen Digiturk aboneliği size uygunsa 0212 473 73 73’ü arayabilir, Twitter Facebook gibi yerlerden talep bırakabilirsiniz. Size dönüp işlemleri yaparlar. Sizden kimlik bilgileriniz istenir. Üyelik aktif edileceği sıra ( uyduyu bağlayacakları zaman yani) kimlik fotokopisini de gelen YTS “Yetkili Teknik Servis” e vermelisiniz. Aksi taktirde yayınlar açılmayacaktır. Eğer paketinizi beğenmezseniz tek bir telefonla üst pakete geçebilir, alt pakete geçmek içinse, cayma bedelini ödeyerek geçebilirsiniz. “Bu bedel üyelik kapatırken de paket düşürürken de aynıdır.” O na göre kararınızı verin.

 

Bu yazımızda Digiturk hakkında pek bilinmeyenleri sizlere anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olmuşumdur da.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz