Cinemaximum: IMAX, ScreenX, VIP, 4DX ve Gold Class Salonlarında Kampanya!

0

Sinema severlere müjde! Türkiye’nin en büyük sinema zinciri olan Cinemaximum’da güzel bir kampanya başladı.

IMAX, VIP, GOLD CLASS, ScreenX gibi özel salonlardan bilet alan Mars Cinema Club kartlılar okuttukları her bilet için 1 değil 2 bilet puanı kazanıyor! Evet yanlış duymadınız. Mesela iki kişi bu seanslardan birine girdiniz 4 bilet puanı yüklenir. Ve bu hediye biletler 8’e ulaşınca 2D veya 3D’de kullanılabilir. 10’a ulaşınca LG IMAX’de ücretsiz bilet alınabilir. Diğer formatlar için henüz hediye bilet sistemi bulunmuyor. Şimdi biz işi abartarak söyleyelim. Ailecek LG IMAX, VIP, Gold Class veya Turkcell Platinum ScreenX’e bilet aldınız. 4 kişisiniz diyelim. ScreenX 25 * 4 = 100 TL 8 bilet demek. Bu oluşan 8 biletle 2D veya 3D’ye 0 TL’ye bilet alabilirsiniz. 🙂

Teknolojilerin açıklamalarını da aşağıda size sundum.

ScreenX:

Turkcell Platinum ScreenX ile DÜNYANI GENİŞLET!

 

270 derece perdesiyle dünyanın ilk çok perdeli sinema teknolojisi ScreenX, Turkcell sponsorluğuyla Cinemaximum Kanyon ve Cinemaximum Akasya’da sinemaseverlerle buluşuyor.

Ortadan iki yandaki duvarlara devam eden ekranları ile, sinema salonu içerisinde maksimum genişlikte bir ölçü ortaya koyuyor. ScreenX, sinema salonunu bir perdeden daha fazlası haline getiriyor. Üç perdeden oluşan bu yaratıcı görsel fikir, dünyada sadece ScreenX’e özel. Maksimize edilmiş görüntü büyüklüğüyle, daha zengin bir hikayeyi deneyimleyeceksiniz. Sinema salonu sizler için gerçek bir film sahnesine dönüşecek.

Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Sanal Gerçeklikte Öncü Proje” seçilen ve dünya sinema sektöründeki standartları yıkma amacıyla dünyaya açılan ScreenX, Güney Kore, Çin, Tayland ve Amerika’dan sonra şimdi Türkiye’de!

Turkcell Platinum ScreenX teknolojisini, 27 Mayıs’tan itibaren Cinemaximum Kanyon ve Cinemaximum Akasya’da deneyimleyebilirsiniz.

4DX

4DX ile Filmi Yaşamaya Hazır Mısın?

CJ 4DPLEX tarafından geliştirilen 4DX teknolojisi; çığır açan film teknolojisi ile İngiltere’den İsviçre’ye, Macaristan’dan, Polonya’ya, Romanya’dan ve Çek Cumhuriyeti’ne kadar Avrupa’daki yüksek başarı performansı ile kendini kanıtlamış bir teknoloji olarak ön plana çıkıyor. Hareket, titreşim, su, ışık efektleri, koku ve diğer unsurları kullanarak sinema izleyicisini gerçek anlamda filme dahil eden bir deneyim sunuyor.

4DX teknolojisini Cinemaximum Marmara Forum, Cinemaximum Panora ve Cinemaximum Emaar Square Mall sinemalarımızda deneyimleyebilirsiniz.

Filmler için buraya tıklayın.

IMAX

IMAX Sinema Sistemi
IMAX sinema sisteminin tüm bileşenleri (çift dijital projeksiyon cihazı, lazer hizalı dijital ses sistemi ve IMAX’in patentli salon geometrisi), dünya çapındaki sinemaseverler tarafından en üst seviyede eğlence deneyimi olarak bilinen, “IMAX Deneyimi®”ni sunmak için özel olarak bir araya getirilmiştir.

IMAX, bugüne dek yaratılmış “GERÇEĞE EN YAKIN” 3 boyutlu sinema teknolojisi ile “DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ FİLM DENEYİMİ”ni sunar. IMAX salonlarının eşsiz geometrik yapısı; gerçek hayattakinden daha büyük kristal netliğindeki 3 boyutlu görüntüler ve IMAX’e özel dijital ses sistemi ile birleşerek kendini adeta filmin içinde hissetmeni sağlar.

DEV IMAX PERDESİ – GENİŞ GÖRÜŞ ALANI
Etkileyici bir deneyimin anahtarı; film izlediğini hissettiren unsurları ortadan kaldırmaktır. IMAX salonlarında, geleneksel salon perdelerine kıyasla %110 daha büyük olan IMAX perdesine yansıtılan görüntüler; çevresel görüş alanının da dışına taşarak perdenin ortadan kalktığı hissini yaratır. Bu etki, IMAX perdesinin boyutları, şekli ve konumu nedeniyle, sadece IMAX’e özeldir.

Sinema salonunda oturulan nokta ve perdenin dört köşesi arasında oluşan alan “Görüntü Piramidi”dir. IMAX salonlarında görüntü piramidinin daha büyük olması, 3 boyutlu görüntüleri gerçek boyutlarında ve daha yakından hissetmene olanak tanır. Görüntüler adeta perdeden çıkıp kucağına kadar gelir ve geleneksel perdelerde gösterilen klasik sistemlerden çok daha etkili bir 3D deneyimi sağlar. IMAX’e özel tescilli salon mimarisi, perde büyüklükleri ile etkileyici bir deneyim sunar.

IMAX DIGITAL SURROUND SES SİSTEMİ
IMAX salonlarında ses de görüntü kadar büyük önem taşır. IMAX’e özel digital surround ses sistemi, perdeden taşan görüntüler kadar gerçekçi ve iliklerine işleyen bir sesle seni sarmalar. Tüm IMAX salonlarında, IMAX’in yüksek kalite standartları ışığında özel akustik dizayn oluşturularak, her bir koltuğun en iyi işitme pozisyonunda olması sağlanmaktadır.

IMAX filmleri incelemek için tıklayın.

GOLD CLASS

Ayrıcalıklı bir sinema keyfi!

Mars Cinema Group; Gold Class salonlarını sinemaseverlerin beğenisine sunuyor. Geniş ve yatabilen koltuklarıyla bambaşka bir konfor sunan Gold Class, Cinemaximum Watergarden İstanbul ve Cinemaximum Emaar Square Mall’da sinemaseverleri bekliyor.

Gold Class salonlarının kendine ait ayrı bir fuaye alanı, özel gişesi ve self-servis kahve ikramı var. Dileyen misafirlerimiz için telefon şarj ünitesi bulunan salondaki rahat koltuklara ek olarak, terlik ve şal servisi konforda sınırı bir üst seviyeye taşıyor.

Cinemaximum Watergarden İstanbul ve Cinemaximum Emaar Square Mall‘da hizmete açılan Gold Class, daha kısa reklam kuşağıyla, sinema keyfinize keyif katacak.

D-BOX

Sinemada film izlerken yerinizde duramayacaksınız!

Mars Cinema Group; D-Box teknolojisini sinemaseverlerin beğenisine sunuyor. Filmin akışına göre hareket eden ve titreşimli koltuklar Cinemaximum Akasya ve Cinemaximum Akbatı’da sinemaseverleri bekliyor.

D-Box teknolojisi, filmdeki sahnelere göre hareket ve titreşim kullanarak sinema izleyicisine aksiyonu birebir yaşatıyor. Film izleme deneyimini yükselten teknoloji, 2009 yılından bu yana Avrupa, Amerika, Asya ve Ortadoğu’dan 30 ülkede 400 sinemada yer alıyor. Dünya’da sinemaseverlerin öncelikli tercihi haline gelen D-Box teknolojisi, Türkiye’de ise ilk kez 09 Eylül 2016 tarihinden itibaren Cinemaximum Akasya ve Cinemaximum Akbatı’da sinemaseverler ile buluşacak. Cinemaximum Akasya’da bulunan Salon 11’in 2 sırasında ve VIP 3 salonunun tamamında D-Box teknolojisi kullanılıyor. Cinemaximum Akbatı’da bulunan Salon 3’de ise 2 sıra D-Box koltukları mevcuttur.

D-BOX filmleri görmek için tıklayın.

MPX

Mars Premium Experience’ın son teknoloji geniş ekranı sizi filmin içine çekecek!

Cinemaximum salonlarında unutulmaz seyir keyfi yaşatan Mars Cinema Group; sinema tutkunlarını yepyeni bir teknoloji ile buluşturuyor. Film keyfini maksimumda yaşamak isteyen sinemaseverler, Mars Premium Experience ile filmi doyasıya yaşıyor. Her koltukta maksimum konfor ve eğlence sunan Mars Premium Experience film izlemeyi unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor. Mars Cinema Group’un film tutkunlarına sunduğu son yeniliklerden biri olan Mars Premium Experience; ekstra büyük ve parlak dijital projeksiyonu ve 3D ses sistemiyle izleyenlere daha gerçekçi ve daha canlı bir görüntü sunuyor.

3D teknolojisi, yüzde 20 daha geniş ekranı, dijital projeksiyonu ve yükseltilmiş ses sistemiyle Mars Premium Experience; yüksek çözünürlükte görüntüler üretiyor ve standart salonlara oranla daha yüksek ses kalitesi sağlıyor. Mars Premium Experience salonlarında misafirler sadece bir film izlemiyor, aynı zamanda bu deneyimin bir parçası oluyor.

MPX, Cinemaximum Cevahir, Cinemaximum Vialand, Cinemaximum Akbatı ve Cinemaximum Point Bornova’da sinemaseverleri bekliyor! MPX formatındaki filmler için tıklayın.

Hepsini https://cinemaximum.com.tr/teknolojiler sayfasından aldım. Dilerseniz ilgili sayfaya giderek de aynı şekilde okuyabilirsiniz.

Başka bir haberimizde görüşmek üzere; herkese iyi eğlenceler.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz