Adobe Lisansı Nasıl Alınır?

Özellikle Photoshop yazılımı sık kullanılan Adobe, elbetteki lisansa tabii tutuluyor. Özellikle söylemek istiyorum ki crackli yazılım kullanmak sisteminize ciddi anlamda zararlar verebilir.

Bende bunu bildiğim için mümkün oldukça asla crackli yazılım kullanmıyorum. Çünkü hem kişisel güvenliğim hem de siz değerli okurlarımıza yazılarımızı yedeklediğimiz bilgisayarlarımız riske gelsin istemiyoruz.

Adobe Lisansı İndirimli Olarak Sunuluyor

Normal şartlarda tüm uygulamaları 146 TL olarak sunulan teklif; ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için aylık 58,53 TL + vergi şeklinde sunuluyor.

Bende yazıyı yazmadan önce lisansımı satın aldım ve nasıl alacağınızı sıfırdan anlatacağım. Öncelikle https://www.adobe.com/tr/creativecloud/plans.html?promoid=CJ132JRD&mv=other adresine gidin.

Site girişinde uyarı verirse Türkiye ile devam et diyerek siteye erişebilirsiniz. 

Ardından öğrenci değilseniz Bireysel diyerek devam edin. Biz öğrenci ve öğretmen için lisanslama yapacağız. Aylık lisans bedeli olarak tüm uygulamaları kapsıyor bu plan. Yıllık taahhütlü olarak sunulup ücreti aylık kesiliyor.

Fotoğraf planını alırsanız sadece Photoshop CC ve Lightroom CC programları verilir. Satın alım sırasında okul e-postası istiyor ancak zorunlu değil; kişisel mailimle devam ettim ve öğrenci ücreti kesti.

Sizde sorun olursa ortaokul & lisedeyseniz müdür yardımcınızdan @meb.k12.tr uzantılı e-postayı isteyip hesabınızda doğrulatmanız gerekebilir. Üniversitede bu uzantı @edu.tr olarak sağlanır.

Satın alan kişinin en az 13 yaşında olması gerekmektedir. Üyelik ekranında; ad, soyad, e-posta ve şifre isteyecektir. Bölge: Türkiye olarak seçili olmalıdır.

Satın alım ekranında kredi/banka kartı bilgileriniz, ev adresiniz, ad-soyadınız, okul adınız, şehriniz ve posta kodunuz istenecektir.

Okul ismi örnekleri: İstanbul Üniversitesi, Beyoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Doktor Tevfik Sağlam Ortaokulu

Ödeme yapar yapmaz size Creative Cloud programını indirmeniz istenecek. Oraya Adobe ID’iniz ile giriş yapınca programlar lisanslı olarak indirilebilecek. Ben üç tane indirdim kalanları da inmeye devam ediyor.

Adobe Lisansı Nasıl Satın Alınır?

 

Programlar iner inmez direkt Aç diyerek test edebilirsiniz. Ardından Windows’un başlat menüsünden kısayol oluşturup kolayca başlatabilirsiniz.

Evet, işte bu kadar kolay. Not: mailinize gelen faturayı saklayın; olası sorunlarda kanıt olması için Adobe sizden isteyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz