Logitech G502 Lightspeed kablosuz oyuncu mouse inceleme (VİDEO)

0
Logitech G502 lightspeed

Logitech’in oyunculara özel ekipmanlara yer verdiği Logitech G serisinde yeni bir ürünü inceliyoruz. Logitech G502 Lightspeed modelinin detaylarını sizlere aktaracağız.

Logitech markasının oyuncu ekipmanları tek bir çatı altında topladığı Logitech G altında yer alan G502 Lightspeed modeli kablosuz olarak kablolu oyuncu mouse performansını sunmayı hedefleyen bir model. Bu hedefini gerçekleştirmek için Lightspeed teknolojisinden faydalanıyor.

Lightspeed Teknolojisi Nedir?

Lightspeed teknoloji ile kablosuz kullanımda kablolu kullanımdaki tepki sürelerine ulaşabiliyorsunuz. Logitech’in belirttiği rakamlara göre kablosuz olarak 1 ms tepki süresi sunabilen Logitech G502 Lightspeed modelinde yüksek tepki sürelerini yaptığımız testlerde elde etmeyi başardık. Bu teknolojiden faydalanabilmek için kutu içeriğinde yer alan aparatı kullanmanız gerekiyor.

Logitech G502 Lightspeed kutu içeriği

G502 Lightspeed modelinin kutu içeriğinde mouse, usb bağlantı kablosu, nano usb alıcı, ağırlık setinin yer aldığı şık bir kutu ve bu kutu içerisinde yer alan ek bağlantı aparatı yer alıyor.

Not olarak G502 Lightpeed modelinin sağ el kullanımına uygun bir mouse olduğunu belirtelim.

Daha önce piyasaya kablolu olarak sürülen G502 oyuncu mouse modelinin Hero 16K sensörüne sahip bir modeli daha çıkmıştı. 2019 yılında da kablosuz olarak tekrar hayatımıza girdi G502 modeli.

Modelin teknik özelliklerine baktığımızda gücünü Hero 16K sensöründen aldığını belirtmiştik. Bu sayede duyarlılık olarak 16000 DPI seviyesine kadar çıkabiliyor. Üzerinde 10 adet programlanabilir tuş bulunan model hafızasında 5 adet makroyu saklayabiliyor. Makro ayarlamalarını Logitech’in tüm oyuncu ekipmanları için kullanabileceğiniz Logitech G Hub yazılımı üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Yazılım ilgili modeli doğrudan tanıyor ve ürüne tıklayarak ilgili ayar ekranlarına ulaşabiliyorsunuz.

Ürün üzerindeki LED aydınlatmalar ile ilgili ayarları da bu uygulama üzerinden kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. DPI için 5 kademeyi istediğiniz hızlarda ayarlayabiliyorsunuz. Bu kademeler ve makro ayarları arasında mouse üzerindeki tuşlar yardımıyla kolayca geçebiliyorsunuz.

Pil performansı da gayet tutarlı olan G502 Lightspeed modelinin kağıt üzerinde belirtilen pil süreleri; LED aydınlatmalar aktif olarak 48 saate kadar, pasif olarak ise 60 saate kadar şeklinde. Kullanımımız esnasında bu süreleri elde edebildik. Bu konuda ürün vaadleri yerine getirmeyi başardı. Ürünü şarj etmek için kablolu bir şekilde bilgisayarımıza bağlayarak kullanmaya devam ederken pilini doldurabilirsiniz. Ağırlık seti olarak ürün ile birlikte 4 adet 2 gram ve 2 adet 4 gram olmak üzere 16 gramlık bir set geliyor. Ürünün altında yer alan mıknatıslı plakayı kaldırarak 2 gramlık ağırlıkları burada yer alan yuvalara yerleştirebiliyorsunuz. 4 gramlık ağırlıkları ise alt kısımda yer alan ve nano alıcıyı da saklayabildiğiniz alanın üzerinde yer alan mıknatıslı kapak üzerinde kullanabiliyorsunuz.

Son olarak G502 Lightspeeed modeli, Logitech’in kablosuz şarj imkanı sunan Powerplay mousepad ürünü ile de uyumlu. Bu ürün ile farenizi şarj etme ihtiyacını ortadan kaldırarak sürekli bir kablosuz kullanım imkanı elde edebilirsiniz. Bu ürün ile farenizi kullanabilmek için alt kısımda yer alan kapağı da uyumlu bir kapak ile değiştirmeniz gerekmekte.

Logitech G502 Lightspeed inceleme videomuz sizlerle…

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz