Logitech G432 Gaming Kulaklık İncelemesi (VİDEO)

0
Logitech G432

Logitech oyunculara yönelik ekipmanlarını Logitech G serisi altında sunuyor. Bu seride yer alan kafa üstü kulaklık modellerinden G432 modeli bugünkü inceleme konuğumuz oldu. Cihaz seride giriş – orta segmente konumlanıyor. Sunduğu özellikler de bu doğrultuda. Öne çıkan detaylarından birisi de 7.1 ses desteği ve dts ses sesteği diyebiliriz.

Tasarım

Ürünün tasarım detaylarına baktığımızda geniş bir kafa bandı bizleri karşılıyor. Bu kafa bandının altında kafamızda uzun süreler daha rahat kullanım imkanı sağlayan bir yastık bulunuyor. Bu yastığın yüzeyi daha geniş olabilirdi. Ancak yine de ergonomik açıdan işini görüyor. Kulaklığın kulak kısımlarında G logosunu görüyoruz. Logitech oyun odaklı ekipmanlarını Logitech G adı altında sunuyor. Her iki kulak kısmının hemen üzerinde G432 yazısını görüyoruz. Kulaklık yükseklik ayarını yaptığımız şerit metal bir levha ile desteklenmiş. Fazla esneme yapmıyor. Yeterince kalın bir malzeme tercih edilmiş. Bağlantı kabloları da bu metal levha üzerinde kauçuk bir şerit içerisine gizlenerek korum altına alınmış.

Kulak kısımlarındaki pedler değiştirilmeye müsait. Böylelikle uzun süreli kullanımlar sonrası değiştirerek yeni gibi kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Pedlerin üzerinde mavi renk detayı bizce hoş durmuş. Cihaz üzerinde hiçbir noktada Logitech yazısı kullanılmamış. Markanın kurumsal rengi ve G logosu ile bu detaylar yalın bir şekilde sunulmuş.

Mikrofon sabit bir yapıda ve yukarı aşağı yönlü hareket ediyor. Mikrofonun yer aldığı şeritte esnek bir malzeme var. Bu sayede mikrofonu ağzımıza daha yakın bir şekilde konumlandırabiliyoruz. Cihazın ses kayıt kalitesi ise bu şekilde.

Sol kulaklığın arka kısmında ses seviyesini kontrol etmemizi sağlayan bir tekerler bulunuyor. Verdiği hissiyat standart bir seviyede. Daha iyi bir hissiyat sunulabilirdi geri bildirim olarak. Tepkisellik ise yeterli. Kulaklık kablolu bir yapıda. Kablosu da sol kulaklık kısmında yer alıyor. İnce olmasına rağmen kalitesiz, hemen kopacakmış gibi bir hissiyat vermiyor. Bağlantısını 3.5mm jak portu ile sağlıyor.

Teknik Özellikler

50 mm ses sürücüsüne sahip olan kulaklık, frekans değeri olarak 20 Hz- 20 kHz arası çalışıyor. Empedans: 39 Ohm (pasif), 5000 Ohm (aktif) olarak değer sunuyor. Son olarak ise kulaklık Hassasiyet olarak 107 +/-3 dB değerlerine sahip.

Deneyim

Aşırı sıcak olmayan ortamlarda uzun süreli kullanımlarda bir rahatsızlık vermeyen G432 temiz bir ses kalitesine sahip. Günlük kullanım için fazlasıyla yeterli. Oyunlarda da işini yapmayı başarıyor. Ergonomik olarak markası Logitech olmasından dolayı daha fazlasını bekliyorsunuz. Kullandığımız süre boyunca başarılı bulduğumuz bir ürün oldu. İncelemeyi yayınladığımız tarih itibarıyla 500-600 TL aralığında bulunabiliyor. Bu fiyatının yüksek olduğunu belirtelim. Bir miktar daha uygun fiyat ile satılabiliyor olsaymış tam bir f/p ürünü olabilirmiş.

İnceleme videomuz sizlerle. İyi seyirler…

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz