Çift Ön Kameralı Tecno Camon 16 Premier kutudan çıkıyor!

0
Tecno Camon 16 Premier

Tecno Camon 16 Premier modelinin kutu içeriğine geçmeden önce kısaca markadan bahsedelim. Tecno markası Afrika Bölgesi’nde en popüler marka olma özelliğini taşıyor. Ve Transsion Holding bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Firma ayrıca İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City kulübünün de resmi teknoloji sponsoru olma konumunda.

Kutuyu açtığımızda bizi ilk olarak dökümantasyonların ve silikon bir kılıfın yer aldığı bir kutu karşılıyor. Kutu içeriğinde yer alan silikon kılıf şeffat ve esnek bir yapıda. Malzeme kalitesi yeterli düzeyde.

Kutudan çıkan şarj adaptörü ise oldukça büyük. Cihaz 33W şarj desteği sunuyor. Büyüklüğünü buna yorabiliriz. Standart boyut ve uzunluklarda bir Tip C USB kablo yer alıyor. Kutudan çıkan kulaklık da Apple’ın en son kutu içeriğinde yer verdiği EarPods’ları andırdı bize. Yine de mikrofon desteği sunan bir kulaklığın kutu içeriğinde yer alması hoş olmuş. Kulaklığın bağlantı arabirimi 3.5 mm kulaklık portu.

Kutu içeriğini bitirdiğimize göre kısaca telefondan bahsedelim. Telefonun üzerindeki koruyucuda birtakım özellikler öne çıkarılmış.

Telefonu ilk elimize aldığımızda büyük bir telefon tuttuğumuzu hissediyoruz. Tek elle kullanım konusunda çok elverişli değil gibi duruyor. Ağırlığı 203 gram olan Tecno Camon 16 Premier modelini günlük kullanımda iki el ile kullanmaktan daha keyif alacağımızı belirtebilirim.

Cihazın kamera ünitesi kasanın dışına oldukça çıkıntı yapmakta. Kutudan çıkan silikon kılıf ile bu çıkıntıyı bir miktar koruma altına alabiliyoruz. Ekran üzerinde de fabrika çıkışlı bir ekran koruyucu yer alması güzel bir detay.

Tecno Camon 16 Premier Özellikleri

Cihazda 6.9 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlük sunan IPS LCD ekran 90Hz tazeleme hızına sahip. Ekran kasa oranı %88 seviyesinde. MeidaTek Helio G90T ile gelen Camon 16 Premier 128GB depolama ve 8GB RAM kapasitesine sahip.

Ana kamera kurulumu dört sensörden oluşuyor. Bunlar 64MP+8MP+2MP+2MP çözünürlüğe sahipler. Ön kamera kurulumu da iki sensörden oluşuyor. Birinci sensör 48MP çözünürlüğe sahipken ikinci sensör daha geniş açı sunuyor ve 8MP çözünürlüğe sahip. Ana kamera 4K 30fps video desteği sunarken ön kamera bu değer 1080p 30fps şeklinde. Ana kamerada 720p çözünürlükte 960 fps ağır çekim desteği de dikkat çeken detaylardan.

Wi-Fi ac ve dual-band desteği olan modelde Bluetooth 5.0 desteği bulunuyor. Cihazda NFC desteği yer almıyor. Batarya kapasitesi 4500 mAh seviyesinde. 33W’lık hızlı şarj desteği ile 30 dakikada %70’e kadar doluluk oranına ulaşabiliyor.

Tecno Camon 16 Premier Türkiye fiyatı

Modelin ülkemizdeki güncel satış fiyatı 3999 TL seviyesinde.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz