Casper VIA P3 Oyun Performans Testi #2 (VİDEO)

0
Casper VIA P3

Merhaba bu videomuzda Casper VIA P3 oyun performans testiyle karşınzdayız. VIA P3, giriş/orta segment fiyat aralığıyla piyasaya girdi. MediaTek Helio P60 yonga setiyle birlikte gelen model, oyun performansıyla sınıfı kısmi olarak geçiyor.

İlk videomuzda PES 2020 ve Call of Duty: Mobile gibi oyunları deneyimleyip sizlere sunmuştuk. Bu videomuzda ise sırasıyla; Mortal Kombat Mobile, NBA Live Mobile ve Mobile Legends oyunlarını deneyimledik.

2020 yeni Telsiz Kullanım Ücreti ne kadar oldu?

Casper VIA P3 oyun performans testi iki (VİDEO)

2019 aralık ayında satışa sunulan P3, 1.599 TL satış fiyatı ile raflardaki yerini almıştı. Aşina olduğumuz çentik ve çift kamera kurulumu ilgili modelde de yer alıyor.

Oyun performans testlerinde edindiğimiz deneyimlere istinaden telefonun orta segment/giriş seviyesi bir seviyede olmasına karşın oyunları kısmen oynatabildiğini söyleyebiliriz.

İlk videoda yer alan oyunlarda ve ikinci videoda yer alan oyunlarda sorun çıkmamış olsa da sadece PUBG Mobile içerisinde ufak bir kasma problemi yaşanabiliyor. Bu durumda oyunu yeniden başlatmak çözüm sunmuştu.

Ancak ikinci kez videosunu çektiğimizde bu problem ortadan kalkmıştı. İlk olarak Mortal Kombat oyunu ile başlayalım.

Lafı çok daha fazla uzatmadan sizleri videomuzla baş başa bırakalım. Aşağıdaki kısımdan oyunlarla ilgili deneyim yazılarını da okuyabilirsiniz.

Mortal Kombat Mobile deneyimi

Casper VIA P3 gibi bir model tercih etmeniz durumunda, Mortal Kombat Mobile gibi oyunları oynarken sorun yaşamayacağınızı belirtebilirim. Zira muadili oyunları da MediaTek Helio P60 yonga setiyle birlikte oynamak mümkün oluyor.

Oyun içerisinde ani refleksler söz konusu oluyor. Bu da dövüş esnasında ekranda ani dokunmalar demek. Bazı durumlarda gecikme/algılamama sorunu olabiliyor. Ancak bu sorun beş – altı kerede bir kere meydana gelebiliyor.

Mobile Legends deneyimi

Sunulan Mobile Legends, Casper ile sınıfı geçiyor. Oynanış konusunda sıkıntı çıkartmayan oyun, cihaz ile uyumlu olarak çalışıyor. Gecikme süresi 1 ms olarak söylenebilir.

NBA Live Mobile

NBA liginin mobil oyunu olan NBA Live Mobile, normal NBA 2K mobil serisine göre sadece ücretsiz olarak sunulmasıyla ön plana çıkıyor. Cihazda oyunu çalıştırırken bir sorun olmuyor.

Oyun dinamikleri ve tepkimeleri de yine bir önceki oyun gibi olumlu kabul edilebilecek seviyede diyebiliriz.

Videomzu izlediğiniz için teşekkürler. Farklı bir yazımızda görüşmek üzere.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz