Casper VIA P3 kamera deneyimi (VİDEO)

0
Casper VIA P3 kamera -2

Herkese merhaba, bu videomuda sizlere Casper VIA P3 kamera deneyim sonuçlarını aktarmaya çalıştım. Deneyimleme sürecinde dikkatimi çeken ilk şeylerden birisi, kameranın otomatik tireme önleme özelliği sunmasıydı.

Casper VIA P3 kamera performansı

Özellikle çekim yaparken sıkça telefonu titretenler için minik bir iyileştirme sunuyor. Modelde çift arka kamera kurulumu yer alıyor. 13+5 MP çözünürlükteki iki kamera; bokeh efekti ve otomatik tireme önleme gibi özellikleri beraberinde getiriyor.

Fotoğraf çekimlerinde de otomatik nesne odaklama ve otomatik çekme gibi özellikler yer alıyor. Fotoğraf çekerken odaklanma sayesinde çekimlerinizi daha kolay yapabiliyorsunuz.

Bazı durumlarda ise ilgili nesneye odaklanmama durumu olabiliyor. Bu durumda da tekrar deneyerek odaklanmasını sağlayabilirsiniz.

Hareketli videolarda titreme önleme özelliğini sırasıyla; 60 HZ, 50 HZ ve kapalı olmak suretiyle üç farklı ayarda deneyimledik.

Lafı daha fazla uzatmadan videomuza geçelim.

VIA P3 kamera özellikleri


Portre Modu (Bokeh)
Yapay Zeka (AI)
Nesne Algılama
Otomatik odaklama
Coğrafi konum etiketleme
Dahili QR Kod Okuyucu
1.12μm Piksel

Özellikle dahili QR kod okuyucusu birçok orta segment Android modelde dahili olarak yer almıyor. Bu durumda da, harici yazılımları yükleyerek QR kodu okutmak mümkün. Ancak cihaza zarar verebilecek bir yazılımın da kurulması söz konusu olabiliyor.

Maksimum video çözünürlüğü olarak 1080p/30 FPS değerini sunan kamera, fotoğraf çekimlerinde 13 MP çözünürlük sunuyor. Son olarak video çekerken yakınlaştırma/uzaklaştırma işlemleri yaparken bir iki saniye sonra yakınlaşılan/uzaklaşılan bölgeye göre odaklanma sağlanıyor.

Vodafone aboneleri tarifelerine ek 12 ay taksitle VIA P3 modelini alırlarsa 1500 TL ödemiş olacaklar. Kampanya kapsamında 120 TL indirimle satılacak.

Cihaz hakkındaki bütün detaylar için casper.com.tr adresine gidebilirsiniz.

Daha fazlası için TeknoKroki.com adresini takipte kalmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz