Casper Via F3 kutu içeriği ve özellikleri

Casper Via F3 kutu içeriği ve özellikleriyle karşımızda!

0
Casper Via F3

Casper’in Via serisi tüm hızıyla devam ediyor. 2019 Temmuz döneminde piyasaya sunulan Casper Via F3, elimizde. Sizler için; kutu içeriği bilgi yazısı, kamera inceleme yazısı / videosu, uzun kullanım test yazısı / videosu, pil performans testi yazısı / videosu gibi birçok konu hakkında cihazı derinlemesine inceleyeceğiz.

Casper Via F3

Çıkış yaptığı dönemde 2.999 TL satış fiyatı bulunan Via F3, şu anda 1.999 TL satış fiyatına sahip.

Çift SIM kart desteği sunan telefon, LTE CAT 4 ağ desteğine sahip. Bu da cihazın 150 Mbps’ye kadar indirme, 50 Mbps’ye kadar yükleme hızlarına erişebileceğini anlamına geliyor.

Dual Sim teknolojisini de barındıran F3, iki SIM kart ile birlikte VoLTE ve 4G şebekeyi kullanabiliyor.

İnternet, SMS ve dakika kullanımı öncesi seçenekleri ayarlamanız da gerekmektedir. Örnek olarak bizler Turkcell ve Vodafone hat ile cihazı test ettik.

İki operatörde söz konusu telefon için VoLTE ve VoWiFi desteği sağlıyorlar. Eski çift SIM kartlı telefonların birisi 4G bir diğeri 2G olarak sunulurken Casper, bu durumu aşarak bir adım öne çıkan diğer yeni telefonlardan oluyor.

Casper Via F3 özellikleri

6.26 inç HD+ IPS ekranıyla gelen model, 720 x 1560 çözünürlük ve 19:9 ekran formatı sunuyor. Ayrıca ekran gövde oranı yüzde 79 olan Via F3, damla çentik ile birlikte geliyor.

3 GB RAM kapasitesine sahip olmasının yanı sıra 64 GB dahili depolamayla birlikte binlerce fotoğrafı yedeklemeye olanak sağlıyor. Dileyen kullanıcılar 288GB’ye kadar hafıza arttırma yapabilirler. Not: (Çift SIM özelliği kullanılırsa SD kart kullanılamaz.)

Batarya konusunda verimlilik söz konusu diyebiliriz. 4.000 mAh bataryadan beslenen Via F3, ortalam 1.5 günlük kullanım ömrü sunuyor.

Ayrıca parmak izi sensörü de yer alıyor. Sensör, ortalama 100 işlemde yaklaşık 2-3 kez hata veriyor diyebiliriz. Yaptığımız denemeler sonucunda buna benzer bir ortalama elde ettik

Üç arka kameraya ev sahipliği yapan F3, 12+13+2 MP sensörlere sahip durumda. İkinci sensör geniş açıyı (120 derece) sağlarken, üçüncü sensör de derinlik algılama (Bokeh) da yardımcı oluyor.

İlk kamera F2.0 diyafram açıklığına sahip iken, ikinci kamera F2.2 diyafram açıklığı sunuyor. Son olarak üçüncü kamera F2.4 diyafram açıklığına sahip ve Bokeh efektini sağlıyor.

8 MP çözünürlük sunan ön kamera, 1080P 30 FPS video kaydı yapabiliyor. Aynı zamanda F2.0 diyafram açıklığı sunuyor.

Gücünü MediaTek MT6762 (Helio P22) yonga setinden alan Casper Via F3, GPU kısmında ise PowerVR GE8320‘den destek alıyor.

Ağ bağlantısı olarak 3G ve 4G için destek sunan telefon maalesef 5G desteği sunmuyor.

Wi-Fi kanalı olarak Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n) ‘ı kullanan F3, VoWifi (Voice Over Wi-Fi) özelliğine de sahip durumda. Bu özellik, GSM şebekesinin olmadığı durumlarda bir Wi-Fi ağına bağlanıp normal bir GSM görüşmesi yapmanızı sağlar.

Aşağıda yer alan örnek ekran görüntüsünde SIM 1’e takılı hat dondurulmuş olduğu için “Servis yok” ibaresi yer alırken, SIM 2’e takılı hattın Wi-Fi ikonu yanında telefon ikonu olarak yer aldığını görebilirsiniz. Bu durumda görüşmeler VoWiFi üzerinden (paket dakika ve aşım ücretleriniz) gerçekleştirilir.

Via F3 kutu içeriği

Android Pie (9.0) ile birlikte kutudan çıkan F3, telefonun kendisi haricinde, koruyucu kılıf, kulaklık, şarj adaptörü ve kablosuyla birlikte çıkıyor. Hızlı şarj desteği sunmadığını belirtelim.

Bunların haricinde kutu içerisinden kullanım kılavuzu, garanti belgesi ve yönergelerle beraber SIM iğnesi geliyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz