Asus ROG Delta RGB İnceleme(VİDEO)

0
Asus ROG Delta RGB

Asus’un oyunculara özel bilgisayarlar ve ürünler sunduğu ROG(Republic of Gamers) ailesinde yer alan oyuncu kulaklığı Asus ROG Delta modelini inceliyoruz.

Asus ROG Delta oyunculara yönelik olarak geliştirilmiş üst seviye bir oyuncu kulaklığı. Bizleri şık bir kutuda karşılayan ROG Delta modelinin tasarım detaylarına bakalım.

Kafa bandının üst kısmında “Rebuplic of Gamers” yazısı işlenmiş. Kafa bandı ve bandın iç kısmında yer alan yastığın deri kaplama ile bütünleşik bir yapıda olduğunu görüyoruz. Yastık oldukça yumuşak. Kafanıza taktığınızda oldukça rahat bir kullanım sağladığını söyleyebilirim.

Asus ROG Delta RGB

Kulaklarımıza gelen kısımların tutamaçlarında metal malzeme kullanılmış. Sağlam ve kaliteli bir hissiyata sahip. Ayarlanabilir yüksekliğe sahip ROG Delta modelinde 5 adet yükseklik seviyesi mevcut. Buradaki ayaklarda da metal malzeme kullanılmış. İç yüzeyde de bir malzeme ile kablolar bu alana gizlenmiş.

Asus ROG Delta kafa bandı ve kulak pedleri

Kulaklarımıza gelen kısımların yuvarlak bir yapı yerine D benzeri bir yapıda olmaları ergonomi açısından daha başarılı olmuş. Kulağı saran bir yapı mevcut. Aktif gürültü önleme (ANC) özelliği mevcut değil. Ancak Hi-Res desteği mevcut. Kulak pedleri yumuşak bir yapıdalar ve rahatsızlık vermiyor. Uzun süreli kullanımlarda, sıcak havalarda 4 saat ve üzeri aralıksız kullanımlarda, bir miktar terletme yapabilir. Çıkarılabilir bir yapıda olan pedleri böylelikle eskidiklerinde değiştirebiliyoruz. Ancak kısa bir sürede yıpranma meydana geleceğini düşünmüyorum.

Kulak kısımlarından sol tarafta arka kısımda yer alan kontrol butonları ile aydınlatmayı açıp kapatabiliyoruz. Ses ayarını ise ittirmeli bir tuş ile sağlıyoruz. Burada teker yerine böyle bir tuşun sunulması bana göre daha güzel bir tercih olmuş. İnce ses seviyesi ayarı için tekerlek olması daha başarılı olabilirmiş yine de.

Asus ROG Delta RGB Değerlendirme

Asus ROG Delta Yan Görünüm

Ürünle ilgili detaylara baktığımızda Tip-C bağlantı arabimi, Hi-Res desteği, ESS 9218 Quad DAC, RGB aydınlatma, 7.1 ses desteği gibi özellikler ön plana çıkıyor. Ses yongası sayesinde 20 Hertzden 40 kilohertze kadar olan sesleri size aktarabiliyor. Oyuncu kulaklığı olmasına karşın Bass seslerde olduğu kadar Tiz seslerde de oldukça başarılı. ROG Delta modelini oyunun yanında müzik ve film izlemek için de keyifli bir şekilde kullanabilirsiniz. Hi-Res sertifikası ile daha kaliteli ses sunan ROG Delta modeli 127 DB SNR değerine sahip. Oyunlarda karşı tarafın konumunu saptamanın ötesinde detay sesleri de kayıpsız bir şekilde, kuş sesi gibi, sizlere sunmayı başarıyor.

Asus ROG Delta modeli e-spor oyuncularına ve özellikle FPS türü oyunlarda yüksek başarım hedefleyen kullanıcıları hedefliyor. Ancak günlük kullanımda oyunun yanı sıra film ve müzik gibi eğlence içeriklerinde de keyifli bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Sokakta dolaşırken yanınızda taşımayı tercih edeceğiniz bir model olmayacaktır. 386 gram ağırlığı ile bunun için biraz fazla ağır. Sağlam yapının birtakım eksileri de var. Ağırlık gibi. Ancak bu ağırlığı sizlere fazla hissettirmiyor ROG Delta modeli. Ağırlık dengesi oldukça iyi bir şekilde sağlanmış.

Daha fazla lafı uzatmadan sizi incelememiz ile baş başa bırakıyoruz. Ürün ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz