Huawei telefon ve laptoplar için 135 Watt hızlı şarjını duyurdu!

0
Huawei Super Charge Adaptor

Günümüzde firmalar hızlı şarj konusunda da yarış halindeler. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 200 Watt hızlı şarj teknolojisini duyurmuştu. Şimdi de Huawei hem akıllı telefonlarını hem de laptoplarını 135 Watt hızında şarj edebilen hızlı şarj adaptörünü duyurdu. Duyurulan şarj aleti USB-C arabirimi üzerinden Huawei’nin akıllı telefon ve laptop modellerini 135 Watt hızında şarj edebiliyor.

Şarj cihazının tam model numarası HW-200A00P00 şeklinde. Hızlı şarjı ise 20V/6.75A (V=volt – gerilim / A=Amper – akım şiddeti) seviyesinde yapabiliyor. Söz konusu şarj aleti daha çok laptop modelleri için tasarlanmış gibi görünüyor. PD, DCP, QC2.0, QC4, FCP, SCP gibi birçok protokolü destekliyor. Bu sayede piyasadaki çoğun ürünle uyumlu olarak çalışabileceğini söyleyebiliriz.

Huawei Hızlı Şarj Aleti - 135 Watt

Şarj aletinin üzerinde yer alan detaylara baktığımızda beyaz bir tasarıma sahip olduğunu ve üzerinden siyah bir çizgi geçtiğini görüyoruz. Özellikleri ayıran bu çizginin üstünde yer alan yazılarda model numarasını görüyoruz. Alt kısımda ise hangi Watt seviyelerinde şarj imkanı sunduğunu görüyoruz.

Mevcut Huawei cihazları 66 Watt değerine kadar hızlı şarjı destekliyorlar. Yeni MateBook 16 da kutusundan 135 Watt hızlı şarj desteği sunan USB-C adaptörüyle geliyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen HarmonyOS 2.0 etkinliğinde P50 serisini göstermişti. Ancak sadece tasarım detayları paylaşılan cihazın tanıtım tarihi ve fiyatı gibi bilgiler paylaşılmamıştı.

Tanıtılan bu yeni adaptör doğrultusunda Huawei P50 serisinde 135 Watt seviyesinde bir hızlı şarjın olası olduğunu düşünebiliriz. Bakalım Huawei yeni akıllı telefonlarında kendi işletim sistemi ile bizlere neler sunacak?

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz