Huawei MatePad Pro 2 Harmony OS ile gelebilir!

0
Huawei MatePad Pro 2

Huawei, 2 Haziran tarihinde yeni işletim sistemi Harmony OS’un son sürümü yayınlayacak. Böylelikle birçok Huawei cihazı için yeni işletim sistemi kullanıma sunulmuş olacak. Firma daha önce yeni akıllı saati Huawei Watch 3 modelinin Harmony OS ile çalışacağını söylemişti. Gelen yeni bilgilere göre doğrulanmamış olsa da yeni Huawei MatePad Pro 2 tablet modelinin de Harmony OS kullanabileceği yönünde.

Yeni MatePad Pro 2 modeli de 2 Haziran tarihinde duyurulacak. Huawei, yeni tablet modeli için bir teaser yayınladı. Harmony OS ile aynı gün duyurulacak olması yeni tablet modelinde Harmony OS’un olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Harmony OS kullananan MatePad Pro 2 Haziran’da tanıtılıyor

Öncelikle Çin pazarında satışa sunulması beklenen MatePad Pro modeli ile ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda 12 inç boyutlu versiyonları olabileceğini gösteriyor. Tablet modeli 5nm üretim sürecine sahip Kirin 9000 yonga setinden gücünü alacak.

TENAA üzerinden Harmony OS kullandığı görülen MatePad Pro 2 modelinin Harmony OS 2.0 sürümü ile satışa sunulması bekleniyor. Bellek tarafında 8GB RAM bulunması beklenen MatePad Pro 2 3C sertifikasında 40Watt hızlı şarj ile gelebilir.

2 Haziran tarihinde Huawei, tam teşekküllü bir ekosistem olma yolunda ilerliyor gibi görünüyor. Firma ilerleyen süreçlerde dizüstü ürünlerine de Harmony OS ve Kirin yonga seti platformunu getirmesi durumunda Apple’a tam anlamıyla bir alternatif deneyimi kusursuz bir şekilde sunabilir.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz