Huawei akıllı araba pazarına da el attı!

0
Huawei Akıllı Araba

Çin merkezi dev lityum pil geliştirme ve üretimi yapan Contemporary Amperex Technology (CATL), Changan Automobile ve Huawei, yeni bir üst düzey akıllı araba markası oluşturmak için bir araya geldi.

Birkaç ay önce kurulan ortaklıkla Çin’in yeni elektrikli araç endüstrisinin gelişimi de teşvik ediliyor. Yapılan duyuruda yeni bir teknolojik mimariden de bahsedildi. “Ark Mimarisi” olarak adlandırılan yeni teknolojiyle 5 yıl içerisinde 23 elektrikli ürün ve 105 modelin piyasaya sürüleceği belirtildi.

Bu teknoloji Changan Automobile Research & Development 4.0 tarafından geliştirildi. Amacı otomobillerin performansını yapay zeka ve büyük veri aracılığıyla geliştirmek.

Huawei markası birçokları tarafından sadece akıllı telefon üreticisi olarak biliniyor olabilir. Ancak şirket arka planda birçok sektörde büyük oyuncular arasında. Yeni ortaklık ile gireceği bu alanda Huawei bakalım gelecekte bizlere sunulacak araçlarda farklılık olarak neler sunuyor olacak.

Huawei Akıllı Araba

Akıllı araba pazarında Apple’dan sonra Huawei de bu projesini rafa kaldırmıştı. Anlaşılan farklı bir konsept ile akıllı arabalar hayatımıza giriyor olacaklar.

Daha fazlası için TeknoKroki adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz