Huawei akıllı araba ekranını tanıttı! HiCar duyuruldu!

0
Huawei Akıllı Araba Ekranı HiCar

Huawei akıllı TV modellinin duyurusunu gerçekleştirdiği etkinlikte yeni araç içi akıllı ekranını duyurdu. HiCar ekranın fiyatı 1699 Yuan (Yaklaşık 1985 TL) seviyesinde olacak.

Ekran 8,9 inç boyutunda 1920×720 piksel çözünürlüğe sahip. Maksimum parlaklık değeri ise 700nit ile oldukça yüksek. Önceden yüklü olarak 30 adet uygulama ile gelen ekranda dokunmatik desteği olduğunu belirtelim.

Huawei HiCar Akıllı Araba Ekranı
Huawei HiCar

Araç ses sistemine bağlanabilen ekranda etkileşimli ön ve arka açılabilir kamera yer alıyor. Geniş açılı kamerası ile araç kamerası görevi görüyor. Tabanı 360 derece ayarlanabilir yapıda. Tam arayüz ses kontrolü ve hava hareket kontrolü de destekliyor. Wi-Fi ve Bluetooth üzerinden akıllı telefonunuz ile eşleşebiliyor. Ek olarak akıllı ev bağlantısını da destekliyor.

Huawei yetkilisi Yu Chendong’un ifade ettiğ, üzere Huawei’nin HiCar çözümünü şu anda 20’den fazla otomobil üreticisiyle işbirliği yaptığını ve 150’den fazla modelle uyumlu olduğunu ve 30’dan fazla ana uygulamayı desteklediğini duyurdu. Şirket, çözümü 2021 yılına kadar 5 milyondan fazla araca önceden monte etmeyi planlıyor. Ayrıca HiCar çözümünün uygulama zenginliği ve deneyimi açısından Apple ve Android’in araç içi sistemlerini geride bıraktığını iddia ediyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz