web analytics
spot_img
spot_img

euromsg express, KOBİ’lerin Gelirini Artırıyor

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

2023 yılında e-posta pazarlamasının etkisi giderek arttı ve bu alandaki yatırımların getirisi (ROI) oldukça dikkat çekici bir düzeye ulaştı. Statista’nın verilerine göre, e-posta pazarlaması her 1 dolara karşılık ortalama olarak 42 dolarlık bir yatırım getirisi sağlıyor. Related Digital’in tamamen self-servis e-posta pazarlama ürünü euromsg express, KOBİ’lerin pazarlama stratejilerini baştan sona değiştirecek bir çözüm sunuyor. Artık işletmeler, müşteri kitlesine direkt ulaşarak satışlarını artırabiliyor ve cirolarını katlayabiliyor.

İşletmelerin rekabetçi dünyada ayakta kalması ve büyümesi için pazarlama stratejilerini sürekli olarak güncellemesi gerekiyor. Bu gereksinimi karşılayacak güçlü bir araç olan euromsg express, KOBİ’ler için e-posta pazarlamasında yeni bir dönemi başlatıyor.

2026’ya kadar pazarlama otomasyonu yazılım pazarı 19,66 milyar doları bulacak

2023 yılında e-posta pazarlamasının etkisi giderek arttı ve bu alandaki yatırımların getirisi (ROI) oldukça dikkat çekici bir düzeye ulaştı. Statista’nın verilerine göre, e-posta pazarlaması her 1 dolara karşılık ortalama olarak 42 dolarlık bir yatırım getirisi sağlıyor. Bu, diğer pazarlama kanallarına kıyasla oldukça etkileyici bir oran. Bu istatistikler, e-posta pazarlamanın işletmeler için hem etkili bir iletişim aracı hem de karlı bir yatırım olduğunu açıkça gösteriyor. Pazarlamacıların yüzde 91’i, pazarlama otomasyon yazılımının işleri için “gerekli” olduğunu söylüyor. 2026 yılına kadar pazarlama otomasyonu yazılım pazarının 19,66 milyar doları bulması bekleniyor. Pazarlamacıların yüzde 61’i daha fazla potansiyel müşteri yaratmak için pazarlama otomasyonunu kullanıyor.

Pazarlamada Bir Adım Öteye!

Yapay zekanın pazarlama dünyasına girmesiyle birlikte 2023 yılında HubSpot tarafından yapılan bir araştırmaya göre, pazarlamacıların yüzde 95’i yapay zeka ile e-posta oluşturmanın etkili olduğunu düşünüyor. Bu pazarlamacıların yüzde 54’ü ise bu yöntemi “çok etkili” olarak değerlendiriyor. Ayrıca, pazarlamacıların yüzde 43’ü yapay zekanın özellikle e-posta oluşturmak için yardımcı olduğunu belirtiyor. Yapay zeka kullanımıyla ilgili olarak, pazarlamacıların yüzde 38’i yapay zekayı e-posta yazmak için kullanıyor. Ancak, sadece pazarlama alanında değil, satış profesyonelleri de yapay zekadan faydalanıyor. Araştırmaya göre, satış profesyonellerinin yüzde 21’i müşterilere mesaj yazmak için yapay zekayı kullanıyor. Ayrıca, yüzde 32’si mesajları farklı kitlelere adapte etmek için yapay zekaya başvuruyor. 

Sektörlere Özel Pazarlama İstatistikleri

E-posta pazarlama metrikleri, her sektörde farklılık gösteriyor. Tüketicilerin ilgi alanlarını daha iyi anlamak için her sektördeki e-posta açılma ve tıklanma oranları inceleniyor. www.futuremarketinsights.com verilerine göre tüketim malları sektöründe e-posta açılma oranları genellikle yüzde 20 civarında iken, tıklanma oranları yüzde 1,9′. Finansal hizmetler sektöründe ise e-posta açılma oranları ortalama yüzde 27,1 iken, tıklanma oranları yüzde 2,4′.

Benzer şekilde, gıda ve içecek sektöründe e-posta açılma oranları yüzde 18,5, tıklanma oranları ise yüzde 2. Sağlık sektöründe ise e-posta açılma oranları genellikle yüzde 23,7 civarında seyrederken, tıklanma oranları yüzde 3 olarak dikkat çekiyor. Perakende sektöründe e-posta açılma oranları daha düşük olabiliyor; örneğin, ortalama yüzde 17,1 ve tıklanma oranları yüzde 0,7. Her bir sektördeki bu metrikler, işletmelerin e-posta pazarlama stratejilerini değerlendirmelerine ve rekabet avantajı sağlamalarına yardımcı oluyor.

euromsg express İle İşletmeler Kazanıyor

euromsg express, işletmelerin müşteri kitlesiyle doğrudan iletişim kurmasını sağlayarak marka bilinirliğini artırıyor. Sektöre özel hazır şablonlar ve kolay kullanımıyla, işletmeler dakikalar içinde etkileyici e-posta kampanyaları oluşturabiliyor. Bu, müşterilerle sıkı bir bağ kurmanın ve sadakati artırmanın anahtarı olabiliyor.

euromsg express, işletmelerin satışlarını ve cirolarını artırmalarına yardımcı oluyor. Uygun fiyatlı paketleri ve detaylı raporlama özellikleri sayesinde, işletmeler kampanyalarının etkinliğini sürekli olarak izleyebiliyor ve stratejilerini buna göre ayarlayabiliyor. Transactional ve bulk e-posta gönderimi seçenekleriyle, işletmeler hem işlemsel hem de toplu e-postaları kolaylıkla yönetebiliyor. Ayrıca, detaylı raporlar sayesinde kampanyaların performansını anlık olarak takip edebiliyor ve gelecek stratejilerini belirleyebiliyorlar.

euromsg express, KOBİ’lerin pazarlama stratejilerini daha etkili hale getirmek için tasarlandı ve yenilikçi çözümü sayesinde işletmelerin müşteri kitlesiyle güçlü bir iletişim kurmasını sağlayarak, büyümelerine ve rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı oluyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler