Beta Pitch 2018 İstanbul

Öncelikle sizlere Beta Pitch Nedir? Bundan bahsetmek istiyorum.

Beta Pitch, dünyada co-working (ortak çalışma alanı) hizmeti sunan Almanya merkezli Betahaus firmasının düzenlediği bir startup yarışması. Bu yarışma 2009 yılından bu yana düzenlenmekte.

Yarışma bir çok ülkede eş zamanlı olarak düzenlenmekte. Ülkelerin finalistleri Berlin’de Beta Pitch Global’de tekrar mücadele ediyorlar. Birinci olan start-up Silikon Vadisi’nde melek yatırımcılar ile buluşma fırsatını ve belirlenen ödülleri kazanıyorlar.

Ülkemizde ise ilk kez 2017 yılında düzenlenmiş. Ülkemizi temsil etmeye hak kazanan start-up Compocket, global yarışmada da birincilik elde etmiş.

Beta Pitch 2018 İstanbul 2

Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi Beta Pitch İstanbul Workington’ın evsahipliğinde düzenlendi.

Finale kalan 10 start-up, 5 dk.’lık sunum ve 5 dk.’lık soru-cevap kısmı ile jüri üyelerine kendilerini ve fikirlerini aktardılar. Kazanan girişim B2B depo platformu Park Palet oldu.

Beta Pitch 2018 Derece

Alışveriş ve giyim deneyimini kişiselleştiren Stilop ise ikinci oldu.

15 Kasım Günü Berlin’de gerçekleşecek Beta Pitch Global’de Almanya, İsveç, Bulgaristan, Portekiz, Mısır, Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan, Güney Kore, Malezya ve Türkiye’den finalistler yer alacak.

Yarışmayı kazanan girişime Silikon Vadisi seyahati ve melek yatırımcılarla buluşma fırsatı elde edecek. Bu fırsata ek olarak da Berlin’de 6 ay süreli co-working üyeliği elde edecek.

Park Palet, kendi alanlarında uzun süreli sektörel deneyimi bulunan 6 kişilik bir ekip tarafından geliştirildi. Temel iş kısaca kendilerinin de dediği gibi

Park Palet kısa dönem için depo alanı arayan şirketlerle kapasite fazlası olan depolama şirketlerini buluşturan Türkiye’nin ilk online B2B depo platformudur.

şeklinde açıklayabiliriz. Kendilerini tebrik eder, yarışmadan istedikleri başarıyı elde ederek ayrılmalarını dileriz.

Sunumları sırasında dikkatimizi çeken diğer start-up lar da oldu. Örneğin Airbnb benzeri bir konsepti ofis ortamına taşıyan point2 office. Kendi ofis alanınızı, stüdyonuzu uygun olduğu durumlarda diğer kullanıcıların kullanıma sunmak. Oldukça güzel bir fikir olarak geldi bize. Ancak yenilikçilik ve farklılık olarak daha iyi girişimler mevcuttu.

Beta Pitch 2018 İstanbul Finalistler

Yarışmanın sonuçları açıklandıktan sonra tüm start-uplar sahneye davet edildi. Toplu bir hatıra fotoğrafı çekildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz