Türkiye Drone Şampiyonası

Tüm dünyada meraklıları için özel bir etkinlik olan ve ilgiyle takip edilen drone yarışları Türkiye Şampiyonası’nın ilk etabı sona erdi. Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonasının ilk etabı Mersin Anamur Antik Kentte 11-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Finalde birinciliği Özgürcan Özçelik, ikinciliği Berat Aktar, üçüncülüğü Cem Kösel kazanırken dördüncülüğü ise Batu Erilkun elde etti. Dereceye giren pilotlar 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST 2019’un ev sahipliğindeki “Dünya Drone Kupası’nda” ülkemizi temsil etmek için birinci etabı başarıyla tamamlamış oldular.

Türkiye Drone Şampiyonası

Türkiye Drone Şampiyonası birinci etap yarışları 40 lisanslı pilotun katılımıyla gerçekleşti. Özel olarak hazırlanan parkurda pilotlar tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçlarla mücadele etti. Tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı olarak tasarlanan araçların yer aldı. Yarışlarda dereceye giren pilotlar uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil edecekler.

Türkiye Drone Şampiyonası

ŞAMPİYONLAR TEKNOFEST 2019’DA DÜZENLENECEK DÜNYA DRONE KUPASINDA YARIŞACAK

İlk etabı Mersin Anamur Antik Kentte yapılan Türkiye Drone Şampiyonasının diğer etapları yine Türkiye’nin tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü şehirlerinde yapılacak. Final yarışları ise İstanbul’da gerçekleştirilecek. Zorlu etaplarda, kabiliyetlerini sergileyerek Türkiye Şampiyonu olan pilotlar 17-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’teki Dünya Drone Kupasında yarışacaklar.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz