İTÜ(İstanbul Teknik Üniversitesi)’nün IEEE Kulübü’nün düzenlediği bu yıl ikincisi gerçekleşen Teknoloji Konferansı’nda bizde yer aldık. Etkinlik kapsamında etkileyici konuşmalar oldu. Anlatılan konular sade bir şekilde karşı tarafa iletildi. Ancak izleyicinin en çok etkin olduğu sunum Koray KOCABAŞ’ın Big Data(Büyük Veri) üzerine yaptığı konuşması.

 

 

Etkinlikle ilgili bilgileri paylaştığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Etkinlik Robert BIERWOLF’un yaptığı açılış konuşması ile başladı. Etkinlik öncesi açıklanan programa uygun bir sırayla gidilmesine rağmen süre konusunda bir miktar gecikme yaşandı.

Ancak etkinlikte en çok ilgiyle takip ettiğimiz konular, konuşmacıların da etkisiyle, Big Data ve Veri Analizi, Biyo Teknoloji, Ödeme Yöntemleri oldu.

Konuşmacılar arasında bize göre en iyi sunumu gerçekleştiren SAP’den Çözüm Yöneticisi Barhan Çelik. Sunumu esnasında Steve Jobs’ın sektöre uyguladığı devrimsel yeniliklere değinmeyi de ihmal etmedi.

Açılış konuşmasının ardından ASELSAN’dan Alper GERÇEK bizlere güzel bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumu esnasında ASELSAN’ın kuruluş hikayesinden bahsetti. Kuruluşun temeli 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı’nda telsiz haberleşmesi sorunu nedeniyle kendi gemimize saldırarak zarar vermemize dayanıyor. Bunun üzerine devlet harekete geçerek telsiz haberleşmesi alanında çalışmalarla ASELSAN faaliyetlerine 1975 yılında başlıyor.

2014 yılından sonra ASELSAN, askeri sanayi alanındaki faaliyetlerini sivil alandaki teknolojik faaliyetlerle genişletmiştir.

Konferans sırasında “Endüstri 4.0” alanında bir panel de gerçekleştirildi. Ülkemizin Endüstri anlamında hangi konumda bulunduğu ve bunun nasıl ileri taşınabileceği konuları tartışıldı.

Bulut Teknolojileri sunumunda SAP’den Barhan Çelik bizce günün en iyi sunumu gerçekleştirdi. Seyirci ile etkileşimi oldukça iyiydi.

Ödeme Yöntemleri ile ilgili sunumu gerçekleştiren GPay CEO’su Tuğberk SEÇKİN ise oldukça samimi bir sunum gerçekleştirdi.

Etkinlikten bir kaç kare ile yazımızı sonlandırıyoruz.

 

Doç. Dr. Özgür Özlük’ün sunumundan bir kare.
Sunumu esnasında sayın Özlük Big Data ve Veri Analizi konulara değindi.

 

Koray KOCABAŞ’ın Big Data ve Veri Analizi üzerine yaptığı sunumdan bir kare.

 

 

 

Almila Ceren Baykan sunumu sırasında Biyoteknoloji konusundan bahsetti.

 

Barhan Çelik Bulut Teknoloji konusunda sunum yaparken bu konuyu,

Çözüm Yöneticisi olduğu SAP üzerinden bizlere aktardı.

 

  Soldan sağa doğru=> İlhan BAĞÖREN(telenity), Prof. Dr. Alp ÜSTÜNDAĞ, Mustafa AYHAN(Bosch)

 

Endüstri 4.0 konusu üzerine yapılan panelden bir kare.

Etkinliği gerçekleştiren İTÜ IEEE Kulübü’ne bir kez daha teşekkür ediyoruz. Katılanlar açısından faydalı bir etkinlik olduğu kanaatindeyim.

İTÜ IEEE Öğrenci Kulübü Web Sitesi => İTÜ IEEE Öğrenci Kulubü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz