Fikir Maratonu’nda ‘siber güvenlik’ ödülleri verildi!

0
Fikir Maratonu

Google News Abone Ol

Türk Telekom’un, ‘siber güvenlik’ temasıyla hayata geçirdiği Fikir Maratonu’nda dereceye girenler belli oldu. Maraton’da, birinci olan Mr. SIP Pro Takımı 20 bin TL, ikinci olan Metawise Takımı 15 bin TL ve üçüncü olan Lineware Takımı ise 10 bin TL değerinde teknoloji hediye çeki kazandılar.

Fikir Maratorunu Türkiye’de Türk Telekom tarafından ‘siber güvenlik” temasıyla hayata geçiriliyor. Üniversiteli ve yeni mezun gençlerin yarıştıkları Fikir Maratonu, 21-22 Kasım’da çevrimiçi düzenlendi. 10 ekip, Türk Telekom üst düzey yöneticilerinin ve akademisyenlerin yer aldığı jüri üyelerine fikirlerini sundular.

“Mr. SIP Pro: SIP-Based Audit and Attack Tool” fikriyle birinci olan Mr. SIP Pro takımı 20 bin TL teknoloji hediye çeki kazandı. Metawise fikriyle ikinci olan Metawise takımı 15 bin TL teknoloji hediye çeki kazandı. “Netfelis” fikriyle üçüncü olan Lineware takımı ise 10 bin TL değerinde teknoloji hediye çeki kazandı. Dereceye giren 3 takım, 1 yıl boyunca Türk Telekom Santral Topluluk Merkezi’nde ücretsiz ofis imkânından yararlanabilecek.

İlk üçe binlerce lira değerinde hediye çeki

Maraton’a başvuran 120 fikir arasından; yenilikçilik, finansal ve sosyal etki, uygulanabilirlik, hedef kitleye etki kriterleri doğrultusunda 10 fikir seçildi. Ekiplere Girişimcilik ve Girişim Hikayeleri, Tasarım Odaklı Düşünme, Networking, Sunum Becerileri eğitimleri ile siber güvenlik sektörü ve girişimcilik dünyasından öncü isimler tarafından mentorlük desteği verildi. Eğitimler sonrasında başlayan 24 saatlik maratonun ardından takımlar, final sunumlarını hazırladılar.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz