Arçelik markaları Beko ve Grundig’in yeni ürünlerini IFA 2023’te tanıttı

0

Beko enerji ve su verimli teknolojileri ile öne çıkarken Grundig de yeni ürünlerini IFA 2023’te tanıttılar. İşte detaylar.

Beko IFA’da Enerji ve Su Verimli Teknolojileri ile Öne Çıkıyor

Avrupa’nın lider ev teknolojileri markası Beko, Berlin’de düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’da enerji ve su tasarrufunu destekleyen teknolojileri ile dikkat çekiyor. Sağlıklı yaşam, kalite, sürdürülebilirlik ve akıllı ev aletleri odağında öne çıkan yenilikçi ürünlerini sergileyen Beko, enerji verimliliğinde öncü teknolojisi Energyspin’i bu yıl ilk kez IFA’da tanıttı. 

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer “Türkiye’de konutlarda elektrik enerjisi tüketiminin yaklaşık yüzde 50’si beyaz eşyaların tüketiminden geliyor. İngiltere’de ise hanelerde kullanılan elektriğin yüzde 31’i beyaz eşyalardan geliyor. Enerji fiyatlarındaki artışla birlikte enerji verimliliği çok daha kritik hale geldi. Bu yıl IFA’da ilk kez tanıttığımız Beko’nun Energyspin teknolojisinde en sık kullanılan çamaşır yıkama programları yeniden tasarlayarak bu programların enerji tüketimini yüzde 35’e varan oranda azalttık. Bu teknoloji ile Beko, tüketicilerin yıkama kalitesinden ödün vermeden tasarruf etmesini sağlıyor” dedi.

Avrupa’nın lider ev teknolojileri markası Beko, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen tüketici elektroniği fuarı IFA’da bu yıl sağlıklı yaşam, kalite ve sürdürülebilirliği odak noktasına alan en yeni teknolojilerini sergiliyor. Gezegenin geleceği için sürdürülebilir teknolojilere yatırım yapan Beko’nun enerji ve su verimli ürünleri dikkat çekiyor. 

Energyspin Çamaşır Makineleri ile Yüzde 35’e Varan Enerji Tasarrufu 

Beko Energyspin - IFA 2023

Beko’nun enerji verimli teknolojileri arasında en öne çıkanlarından biri ilk kez IFA’da tanıttığı Energyspin çamaşır makineleri. Bu teknoloji, çamaşır makinelerinin en sık kullanılan yıkama programlarında enerji tüketimini azaltma imkânı sunuyor. Energyspin, geleneksel yıkama metotlarının ötesine geçerek özel ve patentli tambur hareketleriyle deterjanların suda daha erken ve etkili şekilde çözülmesini sağlıyor. Enerji tüketimini yüzde 35’ye varan oranda azaltan Energyspin teknolojisi, tüketicilerin yıkama kalitesinden ödün vermeden tasarruf etmesini sağlarken aynı zamanda sürdürülebilir yaşama katkı sağlayan bir deneyim sunuyor. Beko önümüzdeki dönemde geliştirilen bu teknolojiyi yeni üretilen Beko çamaşır makinelerinin yüzde 90’ına entegre etmeyi hedefliyor.

IFA 2023 fuarında konuşan Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, şunları söyledi: “Türkiye’de konutlarda elektrik enerjisi tüketiminin yaklaşık yüzde 50’si beyaz eşyaların tüketiminden geliyor. İngiltere’de ise hanelerde kullanılan elektriğin yüzde 31’i beyaz eşyalardan geliyor. Enerji fiyatlarındaki artışla birlikte enerji verimliliği çok daha kritik hale geldi. Beko çamaşır makinelerimizdeki her bir enerji sınıfı artışında yüzde 13-14 daha az enerji tüketimi elde ediyoruz. Buzdolaplarında ise bu oran yüzde 20 civarında. Bu kapsamda IFA’da ilk kez tanıttığımız Beko’nun inovatif teknolojisi Energyspin’de en sık kullanılan çamaşır yıkama programlarını yeniden tasarlayarak bu programların enerji tüketimini yüzde 35’e varan oranda azalttık böylece yıkama kalitesinden ödün vermeden tüketicilerimizin karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı oluyor, elektrik faturalarında da tasarruf sağlıyoruz.

Geniş Hacimli Enerji Verimli Buzdolabı

Beko Aeroflow - IFA 2023

Beko bu ay lansmanını gerçekleştireceği 83 cm dondurucu altta buzdolabı ile geniş hacimdeki başarısını bir üst seviyeye çıkararak 600+ litre yukarı hacim sınıfında ilk A enerji seviyeli ürünü pazara sunacak. Bu hacimde A enerji sınıfındaki ilk buzdolabı olacak ürün 2024 yılında satışa çıkacak. Bu üründe Aeroflow, Harvestfresh ve Everfresh gibi geliştirilen özgün teknolojiler yer alıyor.

Arçelik Akıllı Ev Teknolojileri Platformu HomeWhiz

Yenilenebilir enerji üretimi ve akıllı enerji yönetimi Beko’nun akıllı ev teknolojilerinde de en önemli öncelikleri arasında yer alıyor Akıllı ev uygulaması HomeWhiz, cihazlara zahmetsizce bağlanarak enerji ve su kullanımının takibini sağlarken tüketici alışkanlıklarına göre akıllı tasarruf ipuçları sunuyor. Aynı zamanda Homewhiz üzerinden sunulan oyunlaştırma senaryoları ile kullanıcılar sürdürülebilir bir yaşam tarzına teşvik ediliyor. 

HomeWhiz platformu, temizleme, soğutma ve pişirme deneyimlerini kişiselleştirmek için yapay zekâ algoritmaları kullanıyor. Uygulama üzerinden verilen geri bildirimler temizlik için programları özelleştirmeye yardımcı olurken, soğutma için tüketici alışkanlıkları ve ortam koşullarına bağlı olarak enerji kullanımını optimize etmek üzere akıllı algoritmalar geliştiriyor. Ayrıca HomeWhiz, akıllı fırınları uzaktan izleme, gıda tanıma ve pişirme önerileriyle hayatı kolaylaştırıyor.

Gezegenin sürdürülebilirliği için ürünlerin kullanım ömrünü uzatmak ve kalitesini geliştirmek Beko’nun öncelikleri arasında yer alıyor.  

Dayanıklılığı ve Yaşam Kalitesini Artıran Teknolojiler

Beko buzdolapları standart kapı açma kapama testine ek olarak 100.000 açma ve kapamaya kadar özel olarak tasarlanmış kapı dayanıklılık testlerine tabi tutuluyor. Buzdolaplarında inverter kompresör içeren ürünler Almanya merkezli VDE onaylı 25 yıllık kompresör ömrü dayanıklılık sertifikası ile pazara sunuluyor. 

Yiyeceklerin Tazeliğini Koruyan Aeroflow Teknolojisi

Beko’nun yeni nesil no-frost teknolojisi Aeroflow, buzdolabındaki yiyeceklerin besin değerini, dokusunu ve ağırlığını koruyarak her rafa eşit sıcaklık dağılımı sağlıyor ve sıcaklık dalgalanmalarını en aza indiriyor. Bu özelliğiyle yiyecekler yüzde 30 daha uzun süre tazeliğini korurken, sebze ve meyveler yüzde 20 daha az ağırlık kaybına uğruyor. 

Beko markası hem gezegenin sağlığı hem de bireylerin sağlıklı yaşamına katkı sağlamayı amaçlıyor. 

Sağlıklı Yaşamı Destekleyen Teknolojiler

Beko Airfry - IFA 2023

Marka, sağlıklı yaşamı desteklemek için geliştirdiği yenilikçi teknolojileri de tüketicileri ile buluşturuyor. Bu yıl, bu kategoride sergilediği Beko Airfry teknolojisi sağlıklı ve pratik yemekler pişirmek üzere çok tercih edilen Airfry pişirme yöntemini ankastre fırınlarda sunuyor. Özel pişirme aksesuarı ve yeni hava dağıtım sistemiyle, Beko Airfry fonksiyonu, az yağlı, sağlıklı ve pratik yemekler hazırlanmasını sağlıyor. Bu sayede Airfry teknolojisi daha geniş bir kapasiteyle kullanılabiliyor.

Kahve Uzmanı Beko Caffeexperto

Beko Caffeexperto - IFA 2023

Küçük ev aletleri pazarının da önemli oyuncularından olan Beko’nun 10 kahve programına sahip yeni kahve serisi mükemmel bir kahve deneyimi sunmak üzere tasarlandı. Akıllı kullanıcı ara yüzü ve renkli dokunmatik ekranı ile 2 kahve çıkışına sahip Caffeexperto tam otomatik bir espresso makinesi. 250 g kapasiteli çekirdek haznesi, paslanmaz çelik öğütücü ve 19 bar basınç, herhangi bir çaba harcamadan her zaman taze kahve yapmanızı sağlıyor. Hafıza fonksiyonu sayesinde, en sevdiğiniz içeceğin su seviyesi bir sonraki sefer için kaydediliyor. Otomatik kireç çözme, durulama ve temizleme programı hem makinenin kendisinin hem de süt kabının kolayca temizlenmesine yardımcı olarak hijyen sağlıyor.

Grundig IFA’da yapay zeka destekli çamaşır makinesi AI Sense’i tanıttı

Geleceğin teknolojileriyle fark yaratan Avrupa’nın öncü tüketici elektroniği markası Grundig, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan IFA’da yapay zekayı çamaşır makinesine uyarlayan inovatif teknolojisi AI Sense’i ilk kez sergiliyor. Doğaya saygılı ve şık ürün tasarımlarıyla dikkat çeken Grundig, geri dönüştürülmüş ve bio malzemelerin kullanıldığı ürünlerinin yanı sıra Water Care-Suyu Koruyan teknolojileriyle de tüketicileri sürdürülebilir bir yaşam tarzına davet ediyor.

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer “Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine sahip tüketici elektroniği markamız olan Grundig ile hedefimiz insanların günlük yaşantılarındaki dönüşüme öncülük ederek sürdürülebilir yaşam tarzlarına ilham vermek. Yapay zeka destekli teknolojimiz Grundig AI-Sense tam da bu yaklaşımın bir ürünü. AI Sense çamaşır makinesine entegre edilen akıllı sensörler en doğru yıkama adımlarını oluştururken; deterjan, su ve enerji tüketimini en ideal seviyede tutuyor. Sıvı deterjan kullanımına imkan veren otomatik dozajlama özelliği sayesinde bu özelliğe sahip olmayan ürünlere kıyasla yaşam döngüsü boyunca yüzde 32 daha düşük karbon ayak izine sahip” dedi.

Avrupa’nın köklü geçmişe sahip lider markalarından Grundig, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen tüketici elektroniği fuarı IFA’da bu yıl sürdürülebilirliği odak noktasına alan en yeni teknolojilerini sergiliyor. Grundig, çevre dostu, sürdürülebilir malzemelerin kullanıldığı, enerji, su verimli teknolojileri şık tasarımlarla buluşturarak geleceğin evini bugünden tüketicilerine sunuyor.

Tüketicinin ihtiyacına göre yıkama yapan çamaşır makinesi AI Sense

Grundig geliştirdiği inovatif teknolojilerle sürdürülebilir bir yaşam tarzını destekliyor. IFA’da ilk kez tanıttığı AI-Sense çamaşır makinesinde tüketicilerin ihtiyaçlarına yapay zekâ desteğinde çözümler öneriyor. AI-Sense mevcut çamaşır makinelerinin tüketicilere sunduğu tekstil türüne göre sunulan programların ötesinde, tüketicilerin ihtiyacına yönelik olarak hassas, hızlı, yoğun ve eco gibi program seçenekleri sunuyor. Çamaşır türüne göre değil, tüketicinin ihtiyaçlarına göre tasarlanan bu teknoloji ile tüketicinin çamaşırlarının kumaş tipini düşünmesine gerek kalmadan yıkamaya ihtiyacına göre seçim yapması yeterli oluyor. Çamaşır makinesine entegre edilen akıllı sensörler sayesinde, kumaş türü, yükleme miktarı, kirlilik ve durulama seviyesi otomatik olarak tespit ediliyor.

Grundig AI Sense - IFA 2023

Sensörlerden elde edilen veriler ve otomatik dozajlama sistemi sayesinde, AI-Sense en doğru yıkama adımlarını oluştururken deterjan, su ve enerji tüketimini en ideal seviyede tutuyor. Su tüketimine dikkat edilirken durulama performansı da yine akıllı sensörler tarafından takip ediliyor ve optimum su miktarı ile mükemmel durulama performansına ulaşılıyor. Sıvı deterjan kullanımını sağlayan Autodose özelliği ile ise ürün, bu özelliğe sahip olmayan ürünlere kıyasla yaşam döngüsü boyunca yüzde 32 daha düşük karbon ayak izine sahip. Ürün ağırlığının yüzde 28’i ise geri dönüştürülmüş malzemeden oluşuyor.

IFA 2023 fuarında konuşan Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, şunları söyledi: “Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine sahip tüketici elektroniği markamız olan Grundig ile hedefimiz insanların günlük yaşantılarındaki dönüşüme öncülük ederek sürdürülebilir yaşam tarzlarına ilham vermek. Yapay zekâ destekli teknolojimiz Grundig AI-Sense tam da bu yaklaşımın bir ürünü. AI Sense çamaşır makinesine entegre edilen akıllı sensörler en doğru yıkama adımlarını oluştururken; deterjan, su ve enerji tüketimini en ideal seviyede tutuyor. Sıvı deterjan kullanımına imkân veren otomatik dozajlama özelliği sayesinde bu özelliğe sahip olmayan ürünlere kıyasla yaşam döngüsü boyunca yüzde 32 daha düşük karbon ayak izine sahip. AI Sense çamaşır makinelerimizin ürün ağırlığının yüzde 28’i ise geri dönüştürülmüş malzemeden oluşuyor.

Grundig, geliştirdiği yeni nesil akıllı ev teknolojileri ile evlerde kullanılan enerji ve su tüketiminin takip edilmesini sağlayarak sürdürülebilir bir yaşam tarzını destekliyor.   

A Enerji Sınıfı Makinelere Göre yüzde 50 Enerji Tasarrufu Sağlayan Watercare  

Watercare çamaşır makinesi ise, özel kanat teknolojisi sayesinde kıyafetleri optimum ve nazik şekilde temizlerken, makinede bulunan sensör ise suyun doğrudan kıyafetlere püskürtülmesini sağlıyor. Ayrıca, Watercare teknolojisi çamaşır makineleri A enerji seviyesinden de iyi bir seviyeye ulaşıyor ve A enerji sınıfı makinelere göre yüzde 50 daha az enerji tüketiyor. 

Avrupa’nın En Enerji Verimli Bulaşık Makinesi

IFA’da A enerji sınıfına göre yüzde 50 daha az enerji harcayan çamaşır makinesi ve A enerji sınıfına göre yüzde 10 daha az enerji tüketen buzdolabını sergileyen Grundig, Avrupa’nın en enerji verimli bulaşık makinesini de ilk kez tüketicilere tanıtıyor. Isı pompası teknolojisi sayesinde bulaşık makinesi A enerji sınıfındaki ürünlerden yüzde 20 daha az enerji tüketiyor. Grundig ankastre bulaşık makinesi serisi mükemmel temizleme performansı ve kolay montaj çözümleri sunmasının yanı sıra 38dBA A Ses Seviyesi ile Avrupa’da sınıfındaki en sessiz çalışan ürün olma özelliğine sahip.

VarioDry Kurutma Makinesi ile Uzun Ömürlü Kıyafetler 

Grundig’in IFA’da sergilediği sürdürülebilir teknolojilerden bir diğeri de VarioDry çamaşır kurutucu. Bu teknolojide hassas yıkama, tambur hareketi olmadan düz kurutma ve sessiz yıkama olmak üzere 3 önemli özellik bulunuyor. Tüm programlarda hassas kurutma sağlayan VarioDry kurutma makinesinde kırışma önleme fonksiyonu da mevcut. Ürün, giysilerin her yerini eşit kurutuyor ve çekme riskini minimize ediyor. Giysilerin daha uzun süre kullanılabilmesini sağlayan VarioDry kurutucu nevresim gibi tekstillerde dolanmayı ve iç içe geçme problemini ortadan kaldırıyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca Google News ve Bundle üzerinden de bizi takip edebilirsiniz. 

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz