Yeni bir cihaz tanıtılmış ve çok hoşunuza gitmiştir. Almak için bir an önce piyasada bulabilmek için sabırsızlıkla beklersiniz. Sonra cihazı aldığınızda canını sıkacak sorunlarla karşılaşırsınız ve tüm hevesiniz, tadınız, tuzunuz kaçar. Apple geçtiğimiz ayın sonlarında “hello again” etkinliği kapsamında yeni MacBook Pro modellerini tanıtmıştı. İlk parti ürünleri alan kullanıcıların bir çoğu GPU sorunları ile ilgili bildirimde bulunmuşlar.

 

macbook-pro-gpu-sorunu

 

apple-macbook-etkinlik-teknokroki-baglanti

 

Yaşanan sorunlar resimde de görebileceğiniz gibi ekranda kırmızı ve siyah şeritlerin belirmesi. Ayrıca masaüstü arka planının açılan uygulama penceresinde görülmesi şeklinde sorun yaşayan kullanıcılar mevcut. Bu sorunlar 15″ MacBook Pro modelindeki dahili ve harici GPUl’arın ikisinde de yaşandığı belirtiliyor. Bu sorunun boyutunu henüz belirtmek güç. Sürücülerden kaynaklı bir sorun da olabileceği gibi donanım seviyesinde daha önemli bir sorun da olabilir.

Sorun yaşayan kullanıcıların büyük bir kısmı Adobe’un Premiere Pro yazılımını kullanırken özellikle Media Encoder’ı çalıştırırken bu sorunlarla karşılaştıklarını da belirtmiş.

 

Sizler de bu sorunları yaşadınız mı ? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz