Xiaomi yeni büyük ekranlı TV’lerini tanıttı!

0
Xiaomi TV

Xiaomi yeni TV modellerini tanıttı. Duyurulan modellerin oldukça büyük ekranlı olduklarını söyleyebiliriz. TV’lerin de oldukça geliştiği şu dönemde tabiri caizse birer telefon hatta tablet görevi gören televizyonlar yer alıyorlar.

Xiaomi TV modelleri ağızları açık bırakıyor

Mi serisinden gelen TV, iki farklı modelle karşımıza çıkıyor Bu TV modelleri birer tablet/telefon gibi güzel özelliklere sahipler. Mi Full Screen TV Pro 75 adına sahip yeni modelin özelliklerine bir göz atalım: Yüzde 97 ekran/gövde oranıyla dikkat çekiyor. Amlogic tarafından geliştirilen 12nm fabrikasyon süreci üretilen ve 1.9 GHz saat hızında çalışan 64 bit 4 çekirdekli T972 işlemciden gücünü alan TV’de, 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolamaya yer verilmiş. Ultra HD çözünürlük sunan TV, 8K çözünürlüklü içerikleri destekliyor.
Dikkat çekici detaylardan birisi 32 GB dahili hafızanın ev sahipliği yapacak olması.

Xiaomi TV

Xiaomi’nin bir diğer yeni modeli olan Mi TV 4A 60 ise Amlogic 950x işlemciyi kullanıyor. 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolamanın yer aldığı televizyonda Ultra HD çözünürlük sunuyor. Yine PatchWall işletim sistemi ile çalışan televizyonda XiaoAi sesli asistan yer alıyor.

Bir önceki modele göre depolama anlamında oldukça az olan TV, alternatif model olmaktan çıkıyor gibi görünüyor. Yine de bir TV içinde 8 GB’lik veri koymanın yeterli geleceğini söyleyebiliriz şu an için.

Modellerin Çin’deki fiyatına bakacak ; Mi Full Screen TV Pro 75 5999 yuan yani yaklaşık olarak 845 dolara satışa sunulacakken Mi TV 4A 60 ise 1999 yuan yani yaklaşık olarak 280 dolara satılacak.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz