Ubisoft da diğer bir çok firma gibi VR(Virtual Reality) – yani sanal gerçeklik – alanında oyunlar çıkarmaya başladı. Firmanın amacı ise Playstation VR, HTC Vive ve Oculus Rift VR başlıklarına sahip kullanıcıları bir araya getirmek.

 

 

ubisoft-capraz-platform-vr-destegi

Eagle Flight, Star Trek: Bridge Crew ve Werewolves Within gibi yapımları bu başlıklardan birisine sahip herkesin birlikte oynayabileceği anlamına geliyor. Ubisoft bunu verimli bir şekilde yapabilirse şuanda pazarda güzel bir payda etme yolunda önünde fazla bir engel kalmayabilir. Tren geçmeden yapabilir mi ? Bunun cevabını göreceğiz.

Eagle Flight oyunu Playstation VR ve Oculus’ta mevcut iken HTC Vive sürümü 20 Aralık tarihinde piyasadaki yerini alacak.

Werewolves ve Star Trek oyunları ise henüz VR tarafında destekleri yok.  Werewolves 6 Aralık, Star Trek ise 14 Mart tarihinde VR desteği ile birlikte çapraz platform desteğine sahip olacaklar.

Çapraz platform kısaca PC ve konsol diye ikiye ayırabiliriz. Playstation,Xbox ve PC oyunları her birisi farklı birer platform olarak geçmektedir. Her birisinde yer alan oyunlara – aynı anda konsol ve pc gibi – çapraz platformda yer alan oyun gibi bir tabir kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz