Bilgisayar donanımı konusunda dünya lideri olan Corsair , oyuncu donanımı ile başarılı ürünlere imza atıyor . Mekanik klavye seven oyuncular için yeni klavyesini piyasaya sürdü . Tenkeyless K63 mekanik klavye adıyla piyasaya süren Corsair , maliyeti düşen oyuncuları için süper bir ürün .

Klavye de Cherry MX Red mekanik tuşlardan yana tercih kullanmış. Her klavye nin arasında kırmızı led ile aydınlatılmış. Corsair Utility Engine yazılımı üzerinden bireysel olarak kontrol ediliyor . kompak yapısına rağmen tuşlar arası mesafe tam kullanıcıların istediği stilde .

klavye nin üst tarafında ses ve multimedya kontrol tuşları yanında kazayla basmalar üzerine Windows kilit tuşu da unutulmamış. Aynı anda tuşlara kaç kere veya ne kadar hızlı bastığınız önemli olmadan yüzde 100 anti-ghosting ile her kontrol kayıt ediliyor. Corsair Tenkeyless K63 mekanik klavye 80$ fiyat ile satışa sunuldu .

TENKEYLESS K63 İLE MOTOSPEED CK104 KARŞILAŞTIRILMA ;

Klavye arasında renklerden başlarsak Motospeed ck104 tüm renkleri led ışıklar sayesinde klavye arasında görebiliyorsunuz fakat Tenkeyless k63 sadece kırmızı olarak ayarlanmış durumda .

Motospeed ck104 sadece kaydettiniz tuşlarda led ışıklar aktif duruma getiriyorsunuz fakat sadece Tenkeyless k63 kayıt altına alıyor . Motospeed ck104  klavye renklerini bir şekilde bozdunuz ve renkler kötü bir hal aldı FN+ESC tuşlarına basınca ilk aldığınız hale dönüyor fakat Tenkeyless k63 ‘ te öyle bir özellik yok. Tenkeyless k63 ve Motospeed ck104 ortak özellikleri bütün tuşlara aynı anda bastığınızda bütün tuşları algılayabiliyor ve yazılımları sayesinde tüm ayarlar kaydediliyor. İkisi de %100 anti-ghosting özelliğine sahip. Fiyat konusunda ise MotoSpeed Ck104 50$ , Tenkeyless k63 ise 80$ olarak piyasaya sürüldü .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz