Sony, 61 Megapiksellik fotoğraf makinesini duyurdu

Sony'den 61 MP'lik kamera geliyor

0
Sony 61 MP kamera

Sony, büyük beğeni toplayan Alpha 7R serisi full frame aynasız fotoğraf makinesi yelpazesinin son üyesi olan, son derece çok yönlü Alpha 7R IV‘ün (model ILCE-7RM4) çıkışını duyurdu.

Sony yeni kamerasıyla birlikte, daha başarılı fotoğraflar çekilmesini amaçlıyor. Kameranın içerisinde yer alan özellik ve donanımlar fotoğraf çekimi yapılırken odaklama ve düzgün çekim için yardımcı oluyor.

Sony 61 Megapiksellik kamerasını duyurdu

Sony Europe Dijital Görüntüleme Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon Legagneur, “İnovasyona güç vermeye, sınırları aşmaya ve dijital fotoğraf makinesi performansından beklentileri yeniden tanımlamaya devam ediyoruz. Yeni Alpha 7R IV, orta boy fotoğraf makinelerindeki görüntü kalitesini yüksek hızlı çekim, son derece hızlı netleme ve tasarım, bağlantı ve kullanılabilirlik alanlarında uzun bir güncelleme listesi ile bir araya getiriyor. Bu, profesyonel fotoğrafçıların, videografikerlerin ve diğer yaratıcı insanların, içeriği daha önce mümkün olmayan şekillerde yakalamasına izin verecek” dedi.

Yeni geliştirilmiş bir 35mm full frame arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü bulunuyor. Buda çekim yapılırken kameranın performansını koruması için destek oluyor.

Kamera için yeni aksesuarlar da hazırlandı

VG-C4EM Dikey Kol: Fotoğraf makinesi ile daha yüksek toz ve neme dayanıklılığın da aralarında bulunduğuxx aynı çalıştırma, kullanım ve tasarım özelliklerini sunan Alpha 7R IV, fotoğraf makinesi gövdesinden USB pil şarjına da imkan veriyor.

ECM-B1M Shotgun Mikrofon: Sekiz adet yüksek performanslı mikrofon kapsülü ve gelişmiş dijital sinyal işleme ile, yaklaşık 99,3mm uzunluğundaki tek bir kompakt mikrofonda, Süper yön de dahil üç yön seçimi sunuluyor. Dijital ses arayüzü desteği ile Çoklu Arayüz Yuvası üzerinden Alpha 7R IV’e bağlanıldığında, parazit veya bozulma olmaksızın mümkün olan en yüksek kalitenin sağlanması için, ses doğrudan fotoğraf makinesine dijital olarak aktarılıyor.

XLR-K3M XLR Adaptör Kiti: İki XLR/TRS kombo jak ve mikrofon ve hat girişi için bir 3.5mm stereo mini jak ile birlikte, ileri işlemenin kolaylaştırılmasına yardımcı olan kapsamlı kontrol; dijital ses arayüzü desteği ile Çoklu Arayüz Yuvası üzerinden Alpha 7R IV’e bağlandığında, parazit veya bozulma olmaksızın mümkün olan en yüksek kalitenin sağlanması için, ses doğrudan fotoğraf makinesine dijital olarak aktarılıyor. Birlikte verilen Ses uzatma kablosu ise fotoğraf makinesinin ekipman, kafes veya dirsek ile bağlantısında daha fazla esneklik sağlıyor.

SF-M serisi TOUGH: Saniyede 277MB’ye varan (okuma) ultra yüksek hızlı Ultra-Tough UHS-II SD kart, ekstrem koşullarda çekim için ideal olduğu gibi, çekim sonrası iş akışını da kolaylaştırıyor. Dosya kurtarma yazılımı (hem macOS hem de Windows uyumlu) ile birlikte sunuluyor.

MRW-S3: USB 3.1 Gen 2 desteği ve 100W USB Güç Kaynağı (USB PD) sağlayan UHS-II SD/microSD Okuyucuya sahip PC için hızlı USB dağıtıcı, PC veya SSD’ye ultra hızlı, istikrarlı yedekleme sağlayarak etkin iş akışına katkıda bulunuyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz