Samsung patent başvurusuyla dikkatleri üzerine çekti!

0
Samsung Patent Başvurusu

Akıllı telefonlar günlük yaşamda birçok işi gerçekleştirmede bizlere kolaylık sağlıyorlar. Ancak bunların yanında birtakım sorunları da hayatımıza dahil etmiş oldular. Firmalar tasarımlarıyla ve sundukları özelliklerle fark yaratma ihtiyaçlarını karşılarken pil süreleri konusunda benzer deneyimleri sunabiliyorlar. Çoğunlukla bir günlük yoğun kullanım sonrası ikinci günü bitirebilmek için şarj ihtiyacımız uzun yıllardır aynı doğrultuda devam ediyor. Bir süre sonra bazı modellerde gün içinde birden fazla kez şarja ihtiyaç duyabiliyoruz.

Bir süredir bu ihtiyacı hareket halindeyken giderebilmek için taşınabilir bataryalar hayatımızda. Samsung bu konuda yenilikçi olabilecek bir fikir ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yaptığı yeni patent başvurusunda ortaya çıkan ürün ile hareket halindeyken cihazlarımızı şarj etmek için taşınabilir bataryaların dışında farklı bir yolu bizlere sunabilir.

Samsung patent başvurusu ürün detayı

Patent başvurularında oryaya çıkan yeni ürün ile Samsung kablosuz şarj imkanı sunacak. Ancak alışılagelmişin dışında bir ürün ile karşı karşıya olabiliriz. Şarj yüzüğü olarak adlandırabileceğimiz ürün ile sizin hareketiniz ile enerji üretilecek. Ve bu sayede cihazınızı şarj edebileceksiniz.

Bir yüzük gibi parmağımıza taktığımız ürün içerisinde hareketi enerjiye çeviren manyetik bir disk bulunduruyor. Sadece kinetik enerjiden yararlanılarak enerji üretilmiyor. Vücut ısısı da enerji üretim sürecinde etkili oluyor. Şarj yüzüğü içerisinde bir miktar enerjiyi de depolayabiliyor.

Samsung patent başvurusu ürün görünüşü

Cihazdaki enerjiyi kullanarak akıllı telefonunuzu şarj etmek istiyorsanız üründeki ilgili noktayı telefonunuza temas ettirmeniz gerekiyor. Yukarıdaki görseldeki konumda tutmanız gerekiyor. Bu ürünün pazarda yer bulup bulamayacağı konusunda Samsung tarafından bir açıklama gelmedi. Ancak fikri oldukça yenilikçi bulduğumuzu söyleyebilirim.

Bu tarz bir ürünü kullanmayı düşünür müydünüz? Yorumlarda fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz