Samsung Micro LED TV Modellerini CES 2019’da Tanıttı!

Samsung, Çığır Açan Modüler Micro LED Teknolojisiyle Ekranların Geleceğini CES’te Tanıttı

0
Samsung Micro LED TV

Samsung, ‘First Look’ Etkinliğinde Geleneksel TV Ekranlarının Sınırlarını Zorlayan
Yeni Micro LED Seçeneklerini Gözler Önüne Serdi

LAS VEGAS – 7 Ocak 2019 – Samsung Electronics, Las Vegas’taki Aria Resort & Casino’da her yıl düzenlediği ‘First Look’ etkinliğinde Micro LED ekran teknolojisindeki son yenilikleri tanıttı. Etkinlikte tanıtılan devrim niteliğindeki yeni Micro LED tasarımları arasında 75 inç boyutunda yeni bir ekran ve 219 inç boyutundaki The Wall da yer aldı. 2019 CES En İyi İnovasyon ödülü sahibi yeni nesil Micro LED ekranların değişik boyut ve şekillere sahip örnekleri de sergilendi.

Micro LED Teknolojisine Sahip 75” Micro LED ve 219” The Wall

Samsung Micro LED TV The Wall

İleri düzey kendi kendine ışıma teknolojisine ve modüler özelliklere sahip olan Samsung Micro LED ekranlar, benzersiz görüntü kalitesi, çok yönlü kullanım imkânı ve tasarım seçenekleri sunuyor. Bu dönüşebilen TV ekranları, kendi kendine ışıma yapabilen ayrı Micro LED modüllerinden oluşuyor. Kendi ışıklarını yayarak ekranda harika görüntüler oluşmasını sağlayan inorganik kırmızı, yeşil ve mavi renklerde milyonlarca adet mikroskobik LED yongası, şu anda piyasadaki tüm ekran teknolojilerini geride bırakan, benzersiz bir görüntü kalitesi sunuyor.

Samsung, Micro LED teknolojisini geçtiğimiz yıl CES’te övgü ve ödüller alan The Wall adlı 146” Micro LED ekranla birlikte tanıtmıştı. Mikroskobik LED yongaları arasındaki açıklığı azaltan ultra hassas dizilimli yarı iletken paketleme sürecindeki teknik gelişmeler sayesinde, Samsung daha küçük ve evlere daha uygun 75 inçlik etkileyici bir 4K Micro LED ekran üretmeyi başardı.

Samsung Micro LED TV 75 İnch

Micro LED teknolojisinin modüler yapısı ekran boyutu konusunda esneklik sağlıyor, böylece kullanıcılar ekranı herhangi bir oda veya alana uygun hale getirebiliyor. Kullanıcılar Micro LED modülleri ekleyerek ekran boyutunu istediği kadar genişletebiliyor. Micro LED’lerin modüler işlevi ile kullanıcılar gelecekte 9×3, 1×7 veya 5×1 gibi kendi mekânlarına, estetik anlayışlarına ve işlevsel ihtiyaçlarına uygun sıra dışı ekran boyutları oluşturabilecek.

Samsung’un Micro LED teknolojisi ayrıca içerikleri de ekran boyutu ve şekline uygun hale getiriyor. Samsung Micro LED ekranlar, yeni modül eklendiğinde bile çözünürlüğü artırıp piksel yoğunluğunu sabit tutabiliyor. Ayrıca, Micro LED’ler standart 16:9 içeriklerden 21:9 geniş ekran filmlere, 32:9 ve hatta 1:1 gibi alışılmadık en boy oranlarını da görüntü kalitesinden taviz vermeden destekliyor.

Micro LED ekranlarda çerçeve olmadığından, daha fazla ekleseniz bile modüller arasında sınırlar bulunmuyor. Sonuç olarak, ekranın yaşanılan her ortama şık bir şekilde uymasını sağlayan etkileyici ve kusursuz bir sonsuz havuz etkisi elde ediliyor. Göz alıcı tasarımlar yeni Ambiyans Modu özelliği ile de zenginleştiriliyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz