Samsung Exynos 9810 ile İlgili Detaylar!

0
exynos 9810

Android tarafında Huawei ile birlikte kendi işlemcileri üreten diğer üretici de Samsung. Güney Koreli teknoloji devi 2018 yılında piyasada olacak Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinde yer alacak işlemcisi Exynos 9810 ile ilgili detaylar haberimizde.

 

samsung exynos 9 series

 

Detaylara geçmeden önce Samsung’un ABD’de modellerini Qualcomm’un Snapdragon serisi işlemcileri ile piyasaya sürdüğünü hatırlatalım. Qualcomm’un yeni modeli Snapdragon 845 ile geleceğini belirtelim. Avrupa’da ve diğer ülkelerde de Samsung’un kendi üretimi Exynos 9810 ile gelecek.

 


 

   Qualcomm’dan 10 nm Snapdragon 845!

Başlıklı haberimizi ilginizi çekebilir.

 


 

  

 

Bu model Exynos 9 serisinin ikinci modeli olacak. İlk model Exynos 8895, Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 serisi modellerde yer almıştı. Exynos 9 serisinin yeni modeli ile ilgili detaylara geçelim.

  

Samsung Exynos 9810’da Bizleri Neler Bekliyor?

 

samsung exynos 9810

 

İçerisinde yer alacak modem sayesinde Gigabit hızlara sahip LTE modem yer alacak. CAT 18 kategorisinde bulunan modem sayesinde 1.2 Gigabit seviyesine kadar hızlara ulaşabileceğiz. Tabi ülkemizde mevcutta kullanılan 4.5G teknolojisinin bile sunduğu 375 Mbps seviyesine veren hızlara pratikte ulaşabilmiş değiliz.

 

samsung exynos 9810 isocell

 

Stabil olarak belli seviyede bir hızı bile almakta sorunlar yaşabiliyoruz. Yüksek hızları sunmak yerine stabiliteyi yükselticek ve ping değerini minimuma indirebilecek çözümler üzerinde çalışılması daha iyi olurdu. Maalesef pazarlama yönünden bakarsak daha yüksek hızları sunduğunuzu söylemek daha etkili bir yöntem. 

Konudan daha fazla sapmadan Exynos 9810’da grafik birimi olarak Mali G-71’in iyileştirilmiş bir versiyonu yer alacak. Kamera tarafında da Samsung’un bir diğer teknolojisi ISOCELL eşlik ediyor. Piksel boyutunu 0.9 mikron seviyesine kadar indirerek 24 MP çözünürlüğe kadar kameraları tasarımsal olarak telefonları etkilemeyecek şekilde kullanım imkanı sağlıyor.

  

Huawei’nin Kirim 970 işlemcisinde olduğu gibi yapay zekaya sahip yardımcı bir işlemci yer alıp almayacağı konusunda net bir bilgi yok. Ancak olmaması durumunda bu bir eksiklik olarak görülebilir. Özellikle Huawei’nin Mate 10 Pro modelinde bu özelliğin çok iyi çalıştığı görülmesi durumunda daha da önemli bir eksiklik olacaktır.

 

 

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz