Samsung Exynos 2100 yonga seti iddialı geliyor!

0
Exynos 2100
Google News Abone Ol

Samsung yeni yonga seti, diğer bir deyişle işlemcisi, Exynos 2100 modelini 15 Aralık tarihinde duyuracak.

Güney Koreli firma bu duyuru için teşekkür başlıklı bir teaser paylaştı. Bu ayın sonlarında tanıtılması beklenen yeni Vivo X60 serisinde Samsung’un ilk 5nm yonga seti Exynos 1080’in yer alması bekleniyor.

Ancak Galaxy S21 serisinde ülkemizi de kapsayan Avrupa, Orta Doğu bölgesi ve Güney Kore’de Exynos 2100 ile gelmesi bekleniyor. Samsung detayları 15 Aralık tarihinde açıklıyor olacak.

Gelen bilgilere göre Samsung’un duyuracağı işlemci modeli Qualcomm’un yeni tanıtılan Snapdragon 888 modelinden daha yüksek performans sunuyor olacak. Çekirdek özellikleri anlamında benzer çekirdekleri kullanmasına karşın Exynos 2100 daha yüksek saat hızları ile performans farkı sunacak. Snapdragon 888 yonga setinde en yüksek saat hızı 2.84GHz seviyesinde. Samsung bu modeliyle 3GHz saat hızını bizlere sunabilecek mi acaba? Güç tüketimi konusunda daha verimli bir yonga seti bizleri bekliyor gibi duruyor. Bunu başaramadan yüksek performans sunulursa pil performansı fazlaca olumsuz etkilenecektir.

Galaxy S21 serisi bilindiği üzere 14 Ocak tarihinde tanıtılacak. Tanıtımın ardından aynı ay içinde satışa sunulması bekleniyor. Cihazlar hakkında tasarım ve özellik gibi birçok detay sızdırılmış durumda. Çoğunlukla büyük sürprizler ile karşılaşmıyoruz. Ancak fiyat konusunda şaşırtılmayı hangimiz istemez ki? Bakalım Samsung yeni yonga seti ile bizlere sürprizler sunabilecek mi?

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz