ROG, RX Optik Mekanik anahtarlara sahip klavyesi duyuruldu!

0
ROG RX Optik Mekanik

ASUS ROG RX Optik Mekanik klavyesi duyuruldu! Gün geçtikçe klavyeler çeşitlik kazanmaya devam ediyorlar. Bu bağlamda Republic of Gamers serisi her geçen gün üye kazanarak ekipman arşivini de genişletmiş oluyor.

ASUS ROG RX Optik Mekanik klavyesi özellikleri

ROG RX Optik Mekanik

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG RX Red Optik Mekanik Anahtarlara sahip ilk oyuncu klavyesi olan ROG Strix Scope RX’i duyurdu. Oyunculara tutarlı ve sallantısız bir tuş deneyimiyle birlikte 1 milisaniye tepki süresi sunan ROG RX Red Optik Mekanik Anahtarlar, 100 milyon kez basılmaya dayanıklı tuşlarıyla dikkat çekiyor. Bununla birlikte oyuncular sık sık oyun oynadıkları süreçte bile klavyelerini uzunca süre deneyimleme şansına sahip oluyor.

Uzun kullanım ömrü

ROG RX Optik Mekanik

ROG Strix Scope RX’te kullanılan birinci sınıf ROG RX Red Optik Mekanik Klavye Anahtarları, her tuşu çevreleyen yerleşik RGB LED’lerle donatılmış içi boş kare sap tasarımına sahip ilk anahtar olma özelliğini taşıyor. Bu eşsiz tasarım, dalgalanma gecikmesini neredeyse sıfıra indirerek tuşa basıldığı anda tepki alınmasını sağlıyor. İçi boş kare sap ve X sabitleyici mekanizma tutarlı ve sallantısız bir tuş deneyimi sunarak 100 milyon kez basılmaya dayanıklı uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Bu da özellikle CS:GO ve Rainbow Six Siege gibi oyunlarda rakiplerinizle mücadelenizde size kolaylık sağlayacak bir unsur olarak yer alıyor.

Strix Scope RX’in geliştirilme sürecinde FPS oyuncularının oyun stilini inceleyen ROG Ar-Ge ekibi, normalden iki kat daha geniş ve kullanımı çok daha kolay bir Ctrl tuşu tasarladı.  Buna ek olarak İkonik figürlü Gizlilik tuşu anında tüm uygulamaları gizleyip sesi kısarak gizlilik sunuyor. Ardından tek dokunuşla tüm uygulamalar ve sesler eski haline döndürülebiliyor. Oyuncuların uzunca süre bilgisayar başında vakit geçirdikleri düşünüldüğünde mola verilmesi durumunda tek bir tuşla açma kapama işlemi oldukça koaylık sağlıyor.

ROG Strix Scope RX’te ayrıca, üst sırada yer alan tuşların medya ve fonksiyon (Fn) işlevleri arasında geçiş yapmayı sağlayan Hızlı Geçiş anahtarı bulunuyor. Bu tuş, oyun ile günlük kullanım arasında değişimi kolaylaştırıyor. Bunlara ek olarak klavyede, mouse veya flash sürücü bağlamak ya da mobil cihazları şarj etmek için USB 2.0 geçiş özelliği de bulunuyor.

ROG Strix Scope RX, sektör lideri IP56 derecesinde toza ve suya dayanıklılık sunuyor. Klavye, kazara sıvı dökülmesinden ve tozdan bu şekilde korunuyor. Dayanıklı alüminyum alaşım üst plaka sağlam bir yapı oluşturarak oyuncuların uzun süre deneyimleyebilecekleri bir ürün sunuyor.

ROG Strix Scope RX’in Türkçe Q tuş dizilimi ile birlikte Ocak 2021’de piyasada olması bekleniyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER[1]
BağlantıUSB 2.0
Dizilim%100 tam boy
Tuş anahtarlarıROG RX Optik Mekanik Klavye Anahtarı
Arka AydınlatmaHer tuşta RGB LED
Üst kasaAlaşım
Tuş başlıklarıABS (Lazer baskı)
Anti-ghosting%100 anti-ghosting
Sorgu oranı1000 Hz
Makro tuşlarıTüm tuşlar programlanabilir
Makro kaydıKullanım sırasında kayıt desteği
Kablo türüKauçuk Y kablosu
Kablo uzunluğu1,8 m
USB geçişiVar, tam işlevli
Sıvı dökülmesine ve toza dayanıklılıkIP56
Paket içeriği1 x XA05 klavye1 x Garanti kartı1 x Hızlı Başlangıç Kılavuzu
Medya tuşları (entegre)F5 – Oynat/DuraklatF6 – DurdurF7 – GeriF8 – İleriF9 – Sesi kapatma / Sesi açmaF10 – Ses düzeyini artırmaF11 – Ses düzeyini düşürmeGizlilik tuşu (F12) – Masaüstünü göster ve sesi kapat
Boyut440 x 137 x 39 mm
Ağırlık1,07 kg

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz