Qualcomm yeni işlemcisi Snapragon 888 duyuruldu!

0
Qualcomm Snapdragon 888
Google News Abone Ol

Qualcomm tarafından gerçekleştirilen Qualcomm Tech Summit etkinliğinde yeni işlemci modeli tanıtıldı. Snapdragon 888 ismiyle duyurulan yonga setinin isminin Snapdragon 875 olması bekleniyordu. Daha fazla ilgi çekici bir model olması için muhtemelen bu tercih yapılmış.

Detaylı teknik özellikleri yarın paylaşılıyor olacak. Yine de birtakım özellikler belli olmuş durumda. Snapdragon 888 yonga setinde Snapdragon X60 modemi yer alıyor. Modemde sub-6 ve mmWave desteği yer alıyor. 5G destekli modemde teorik olarak 7.5Gbps indirme ve 3Gbps yükleme hızı sunabiliyor.

Öne çıkan gelişmeler arasında Elite Gaming özellikleri ve daha yüksek performans sunan GPU yer alıyor. Desktop Forward Rendering özelliği ve 144 Hz tazeleme hızı desteği de öne çıkan detaylardan. Altıncı nesil yapay zeka motoru 26 TOPs makine öğrenimi hesaplamasına sahip. Yeni görüntü işlemcisi Spectra ise saniyede 2.7 gigapiksel iş hacmine sahip. Bu değer ile saniyede 120 adet 12MP çözünürlükteki fotoğrafı işleyebilirsiniz.

2021 yılındaki tepe model birçok akıllı telefon modelinin kalbinde atan teknoloji olacak Snapdragon 888. Yonga seti ile ilgili tüm detaylar yarın paylaşılıyor olacak.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz