Qualcom Snapdragon 865 tanıtıldı! İşte detaylar!

0
Snapdragon 865

Qualcomm, Hawaii’de gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında yeni SoC (System On Chip) modellerini tanıttı. Üst seviyede Snadragon 855 modelinin ardılı Snapdragon 865 tanıtıldı. Snapdragon 700 serisinde de yenilikler mevcut. Detaylar haberimizde.

Snapdragon 865 modeli 5G desteğiyle bizleri karşılıyor. Özelleştirilmiş X55 RF modelinin bünyesinde barındırıyor.

Esas ilgi çekici detaylar iki modelin duyurulduğu Snapragon 700 serisi. Snapdragon 765 ve 765G. Snapdragon 765G oyun performansı için özellikle Asya pazarına yönelik olarak geliştirilmiş. Snapdragon 765 çipsetini kullanan modeller Avrupa’da ve ülkemizde yer almasını bekliyoruz.

Snapdragon 865 ve Snapdragon 765 Özellikleri

İki modelde de yapay zekaya ve 5G desteği özelliklerine firma yetkilileri tarafından vurgu yapıldı. Oyun performansı konusuna da değinildiğini belirtelim. Bakalım Qualcomm performans artışı konusunda beklenenin üstünde değerler sunabilecek mi? MediaTek tarafından gelen adımlar şirketi farklı adımlar atmaya itecek mi? Türkiye’deki faaliyetlerini durdurması nedeniyle bu yılki etkinliğe Türkiye’den bir basın kuruluşunun davet edilmediğini de belirtelim.

3B Yeni Parmak İzi Okuma Sensörü: Sonic 3D Max

Yeni duyurulan sensör 17 kat daha büyük bir okuma alanı sunarak daha yüksek hız ve güvenlik vaad ediyor. Ayrıca aynı anda iki parmak izi okuması gerçekleştirebiliyor.

Bir çok üretici tepe modelinde Snapdragon 800 serisinin yeni üyesine yer verecektir. MWC 2020 (Mobil Dünya Kongresi) kapsamında tanıtılacak modellerde göreceğimiz Snapdragon 865 ve Snapdragon 765 modelleri ile ilgili diğer detaylar 4 Aralık tarihinde paylaşılacak.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz