NVIDIA, ürettiği Pascal ekran kartı, Apple Mac ile karşımıza çıkacak. Üretilen ekran kartlarında en güçlü mimariye sahip olan Pascal, Apple’a yatırım olarak piyasaya sürülecek.

NVIDIA, Pascal tabanlı ekran kartlı GTX 1000 serisi için MacOS sürücülerinin yakında çıkacağını duyurdu. Apple, uzun süredir masaüstü sistemleri için PCI-Express ekran kartını kullanıyordu. Apple ürünleri hiç bir zaman oyun yetenekleri ile bilinmedi. Apple, silindir biçimli tasarımını kullanarak, NVIDIA ile işbirliğini askıya almıştı.

Ancak Apple Mac Pro için tasarımını değiştirmeyi düşünüyor. Bunu öğrenen NVIDIA oyuna katılmaya hazır durumda. Apple yeni masaüstü modelleri için NVIDIA ekran kartlarını kullanabilir. Şu an bu konuda net bir karar vermeyen Apple’nın hangi ekran kartını kullanacağını merak içindi bekliyoruz.

NVIDIA’nın bu işbirliği için nedenli sebepleri var. İnsanların zihninde ön planda olmak, donanımın istediği yerde çalışmasını sağlamak ve kendini dünyanın en iyi ekran kartı üreticisi olduğunu göstermek istiyor. Apple cihazlarında kullanılması şuan da işin küçük bir parçası. Ancak Apple da kullanılması NVIDIA için iyi bir etiket anlamına geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz