JBL yeni ürünlerini duyurdu! İşte detaylar!

0
JBL Yeni ürünler

Samsung tarafında satın alınan Harman Kardon bünyesindeki ses ekipmanları markası JBL yeni ürünlerini duyurdu. Bu yıl CES (Tüketici Elektroniği Fuarı) 2021 sanal olarak gerçekleşiyor. Ancak JBL ürün gruplarındaki yeni ürünlerini tanıttı. İşte detaylar.

JBL, kulak üstü kulaklık modellerinden, gürültü önleme özellikli kablosuz kulaklıklara, tam kablosuz kulaklıklardan hoparlörlere kadar birçok ürün gamında yeni modelli duyurdu.

JBL Tour Serisi

Firmanın ürün grubuna yeni eklenen Tour serisi ile JBL, sıklıkla uçak ile seyahat eden kullanıcıları hedeflemiş. JBL Tour One ve JBL Tour Pro Plus olarak iki model ile gelen seride uyarlanabilir gürültü engelleme özelliği yer alıyor.

JBL Tour One

JBL Tour One

Kulak üstü kulaklık olan model ANC desteği sunuyor. Sürücülerinin boyutu da 40 mm. Ses frekans desteği ise 40kHz seviyesine kadar çıkabiliyor. Adaptive Ambient Aware (Uyarlanabilir Ortam Duyarlılığı) ve TalkThru dinleme modlarını destekleyen Tour One ses iletimini netleştirmek için dört adet mikrona sahip.

Bluetooth üzerinden bağlanabilen model hem Bluetooth hem de ANC aktif olduğunda 25 saate varan çalışma süresi sunabiliyor. JBL’nin belirttiği bilgilere göre ANC pasif olduğunda bu süre iki katına kadar çıkabiliyor.

USB C üzerinden şarj olan kulaklık hızlı şarj desteği de sunuyor. 10 dakikalık hızlı şarj ile 2 saat çalma süresi sunabiliyor.

JBL Headphones uygulaması üzerinden ses profilinizi isteğinize göre özelleştirebiliyorsunuz. Seyahat için SilentNow ve My Alarm gibi belirli ayarları da kullanabilirsiniz. Amazon Alexa ve Google Asistan ile tam uyumluluk sunan Tour One kulak üstü kulaklık modelinin kulak kısımlarında yakınlık sensörü yer alıyor. Otomatik oynatma ve duraklama özelliğini sunabiliyor. Kulağınızdan kulaklığı çıkardığınızda müziğin, sesin otomatik durması gibi.

JBL Tour Pro Plus

JBL Tour Pro Plus

Tam kablosuz kulaklık olarak tabir edilen sınıfta yer alan Tour Pro Plus modeli Tour One modeli de Adaptive Ambient Aware ve TalkThru modlarını destekliyor. Kulak içi tipte bir kulaklık modeli olduğu için fiziksel izolasyon konusunda kulak üstü kulaklıklara göre daha başarılı olmakta. Bu anlamda ANC özelliğini Tour One modeline göre daha başarılı sunacaktır.

İsteğe bağlı olarak “Akıllı Ses” özelliği ile sesi otomatik optimize edebiliyor. Film veya müzik oynatıldığını algılayarak kendisi otomatik düzenleme sağlıyor.

Suya ve toza karşı IPX4 seviyesinde dayanıklılık sunan Tour Pro Plus modeli tek şarjda 6 saate kadar çalma süresi sunuyor. ANC özelliği pasif edildiğinde bu süre 8 saate kadar çıkabiliyor.

Kulaklık modelleri Mayıs ayında satışa sunulacak. JBL Tour One 299 dolar (vergisiz 2190 TL), JBL Tour Pro Plus ise 199 dolar (vergisiz 1458 TL) fiyat etiketine sahip olacak.

JBL Reflect Mini NC TWS

JBL Reflect Mini NC TWS

Geçen yıl tanıtılan JBL Live 300 TWS modeline benzeyen JBL Reflect Mini NC TWS, standart bir kulaklık tasarıma daha yakın yapıdalar. Modelin isminde yer alan “NC” ifadesi Gürültü Engelleme özelliğini ifade etmekte. Tour One serisinde olduğu gibi bu modelde de otomatik oynatma/duraklatma özellikleri yer alıyor.

Kulak içi yapıdaki tam kablosuz kulaklık modeli daha çok spor yapan kullanıcılara hitap ediyor. Kulaklığın silikonunda/tıkacında yer alan çıkıntı kulağınıza oturması ve hareket esnasında düşmesini önleme noktasında ek fayda sağlamakta.

Suya ve toza karşı IPX7 seviyesinde dayanıklılık sunan Reflect Mini NC TWS Google Fast Pair desteği de sunuyor. Tek şarjda 7 saate kadar kullanım imkanı sunan kulaklığın USB C üzerinden bağlantı kuran saklama ve şarj kutusu 14 saatlik ek kullanım imkanı sunuyor.

JBL Reflect Mini NC TWS mavi, beyaz ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile 149 dolar (vergisiz 1092 TL) fiyat etiketi ile ilkbaharda satışa sunulacak.

JBL Live Serisi

Daha çok günlük kullanımı hedefleyen ürünlerin yer aldığı bu seri markanın popüler serilerinden. Ürün gamına bu yıl da yeni üyeler katıldı.

JBL Live Pro Plus

JBL Live Pro Plus

JBL, Live serisine Live Pro Plus ile birlikte dört yeni üye ekledi. Kulak içi tam kablosuz kulaklık kategorisinde yer alan ürün Adaptif Gürültü Önleme desteğine sahip. Dokunmatik kontrollere sahip olan kulaklık IPX4 seviyesinde suya ve toza karşı dayanıklılık sunuyor.

USB C üzerinden bağlantı sağlayan taşıma ve şarj kılıfı Qi standardında kablosuz şarj desteği sunuyor. ANC özelliği aktif olduğunda kulaklıklar 6 saate kadar çalma süresine sahip. Kutusu sayesinde 21 saate kadar ek çalma süresi de sunabiliyor. Siyah, pembe, beyaz ve bej olmak üzere dört farklı renk seçeneği ile 14 Mart tarihinde satışa sunuluyor. Fiyatı ise 179 dolar (vergisiz 1312 TL) fiyat etiketine sahip.

JBL Live Free NC Plus

JBL Live Free NC Plus

Live Free NC Plus modeli ile 7 saate kadar çalma süresi sunabiliyor. Gürültü Önleme özelliği bulunan kulaklık taşıma ve şarj kutusu ile 14 saate kadar ek çalma süresi sunabiliyor. Taşıma ve şarj kutusu USB C üzerinden bağlantı kuruyor ve Qi standardında kablosuz şarj desteği sunuyor.

Dokunmatik kontroller bulunan modelde yer alan yakınlık sensörüyle otomatik oynatma/duraklatma desteği de yer alıyor. 14 Mart tarihinde itibaren 149 dolar (vergisiz 1092 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

JBL Live 660NC

JBL Live 660NC

Live 600NC modeli aynı anda iki cihaza bağlanabilme özelliği ile dikkat çekiyor. Gürültü önleme desteği de sunan model öncülü Live 650BTNC ile aynı tasarıma sahip. ANC özelliği aktif olduğunda 40 saat çalma süresi sunan kulaklık bu özellik pasif olduğunda süre 50 saate kadar uzayabiliyor.

Hızlı şarj desteği bulunan Live 660NC, 10 dakikalık hızlı şarj ile 4 saate kadar çalma süresi sunabiliyor. Siyah, mavi ve beyaz renk seçenekleri bulunan kulaklık modeli 14 Mart tarihinde itibaren 199 dolar (vergisiz 1458 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

JBL Live 460NC

JBL Live 460NC

Live 660NC ile aynı özellikleri daha kompakt ve taşınabilir olarak sunan Live 460NC pil süresi konusunda 660NC modeline göre bir miktar daha az çalma süresi sunuyor. Tüm özellikleri daha kompakt bir kasaya sığdırmanın doğal bir sonucu bu durum. Siyah, beyaz ve pembe olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle gelen Live 460NC 129 dolar (vergisiz 945 TL) fiyat etiketiyle 14 Mart tarihinden itibaren satışa sunulacak.

JBL Tune Serisi

Markanın uygun fiyatlı kulaklık modellerini topladığı Tune serisinde de birçok yeni model duyuruldu. Yeni kulaklık modellerine de yeni özellikler getiren markanın Tune serisinde yer alan modellerine bakalım.

JBL Tune 660NC ve Tune 510BT

Tune 660NC ve Tune 510BT modelleri daha güçlü bass tepkisi için ayarlanan kulak üstü kulaklık modelleri. İki kulak üstü kulaklık modeli de Bluetooth 5.0 desteği ve çoklu cihaz bağlantısı sunabiliyor.

İki model arasındaki farklı isimlendirmeden de anlayabilirsiniz. Tune 660NC gürültü önleme desteği sunmakta. Bu özellik aktif olduğunda model 44 saate kadar çalma süresi sunuyor. Pasif edildiğinde ise çalma süresi 55 saate kadar uzayabiliyor. Tune 510BT ise 40 saate kadar çalma süresi sunuyor ve ANC desteği bulunmuyor.

Her iki kulaklık modeli de 5 dakikalık şarj ile 2 saat çalma süresi sunabiliyor. Siyah, beyaz ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile gelen modellerden 660NC 99 dolar (vergisiz 725 TL) fiyat etiketine sahipken Tune 510BT 49 dolar (vergisiz 359 TL) fiyat etiketine sahip.

JBL Tune 215BT ve Tune 125BT

Bluetooth özellikli, ancak tam kablosuz yapıda olmayan kulak içi kulaklık modelleri isteyen kullanıcıları da es geçmeyen JBL, iki yeni Bluetooth kulaklık modelini de duyurdu. Tune 215BT ve Tune 125BT kabloyla birbirine bağlı olan iki kulak kısmından oluşan alışılagelmiş Bluetooth kulaklık modelleri. Yakın bir döneme kadar Tam Kablosuz Kulaklık modelleri sadece pahalı seçeneklerdi ve belirli kullanıcılar tercih ediyordu. Ancak hala daha eski tip kulaklıkları tercih eden kullanıcılar mevcut. Buna en önemli gerekçe olarak kaybolmalara karşı boyna asılması sayesinde daha güvenli olması.

İki model JBL Pure Bass Sound ile ayarlanmış ve Bluetooth 5.0 destekliyorlar. Her iki modelde de dolaşmayı önleyen kablo mevcut. Çalma süreleri ise 16 saate kadar. 10 dakikalık şarj ile 1 saat çalma süresi sunabiliyorlar. İki modelde de IP sertifikası mevcut değil. Bu nedenler spor aktivitelerinde kullanılması tavsiye edilmiyor.

İki model arasındaki fark ise kulaklık kısımlarında. Tune 125BT modelinde kulaklıklar manyetik alanlar ile birbirine yapışırken Tune 215BT modelinde böyle bir özellik bulunmuyor. Siyah ve beyaz renk seçeneği bulunan modeller 14 Mart tarihinden itibaren 39 dolar (vergisiz 285 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

JBL Charge 5

JBL Charge 5

Bluetooth hoparlör modeli Charge 4 modelinin yükseltilmişi olan Charge 5 kumaş kaplaması ve IP67 sertifikasına sahip. Yerleşik 7500mAh kapasiteli bataryası ile 20 saate kadar çalma süresi sunuyor.

Bluetooth 5.1 desteği bulunan cihazda JBL PartyBoost özelliği bulunuyor. Bu sayede diğer uyumlu JBL hoparlörler ile bağlantı kurabiliyor. Siyah, mavi, kırmızı, gri ve turkuaz gibi renk seçenekleri olan Charge 5 Nisan ayında 179 dolar (vergisiz 1312 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Harman Kardon Onyx Studio 7

Harman Kardon Onyx Studio 7

Üst seviyede bir ev hoparlörü arayan kullanıcılara yönelik olarak duyurulan Harman Kardon Onyx Studio 7 modeli 25 mm çift tweeter’a sahip. Alüminyum tutacağı ile de şık bir görünümüne sahip. Sürekli olarak 8 saate kadar çalma süresi sunan model gerçek stereto ses deneyimi için ikinci bir Onyx Studio 7 ile bağlantı kurabiliyor.

Siyah, mavi ve gri renk seçenekleriyle satışa sunulacak olan model Nisan ayında 299 dolar (vergisiz 2191 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz