Intel, bilgisayar ile çok zaman geçiren insanlar için yeni işlemci üretmeye başladı. Intel’ın yeni işlemcisi Kaby Lake mimarisi üzerinde kuruldu. Dört çekirdeğe sahip olan bu işlemci düşük voltajda daha fazla performans elde ediyor. Bunun sayesinde bilgisayarın başında uzun kalsanız da elektrik kullanımından tasarruf yaparken bile performans olarak üst seviyelerde olacaksınız. Kısa süre önce piyasaya sunulmaya başlandı. Siz bu işlemcinin nasıl tepki alacağını düşünürken biz size biraz teknik özelliklerinden bahsedelim.

Yeni gelecek olan Intel Core i7-8650U Kaby Lake’nin sonrasını temsil ediyor. Önemli bir geliştirme olmazsa da şimdi ki işlemcilere göre yüzde 15 daha fazla performans sağlayacak. Tabi ki en önemli özelliği daha fazla performans sağlamasına rağmen daha az voltaj kullanarak bunu yapması olacak. Bu sayede şimdi ki işlemcilere göre daha fazla tercih edilmesine neden olabilir.

Intel’in yeni kaptanı i7-8650U dört çekirdeği olmasına rağmen sekiz işlem parçacığına sahip. Tabi bu özelliği ile Intel’in şuan kullandığı kaptanı i7-7600U’ya fark atıyor. i7-7600U da iki çekirdeğin yanında dört işlem parçacığı bulunuyor. Core i7-8650U işlemcinin saatte hızı şu an için 1.9 GHz olarak gözükürken, Core i7-7600U bu hızın neredeyse iki katına sahip. i7-7600U 2.8 GHz hızına sahip olarak daha hızlı çalışıyor.Böylece daha fazla voltaj kullanıyor.

Benchmark testinde ortaya çıkan işlemcinin bir mühendislik örneği olarak gösteriliyor. Intel’in yeni kaptanı i7-8650U’nun HD Graphics 620 olarak aynı kalması yüksek olasılıkta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz