Intel 10.nesil işlemci modelleri satışa sunuldu!

Intel 10. nesil yonga seti ailesi satışa çıktı!

0
Intel 10.nesil işlemci

Intel 10.nesil işlemci ailesi için kolları sıvamış durumda. AMD‘ye karşı verdiği mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor. Çıkan bilgiler durumu doğruluyor.

Yonga setlerine baktığımız zaman i7 6700K ve birkaç üstü modelden sonra AMD’ye yenildiği görülen donanım devi, oyuncuların tercihi olmaktan çıkmış durumda.

Intel 10.nesil işlemci ile birlikte daha başarılı olmayı ve yüksek satış başarısını yakalamayı istiyor. Bu süreçte de yonga setlerinin nasıl karşımıza çıkacağı merak konusu.

Özellik ve aile sıralaması bakımından i3, i5 ve i7 ailesi yer alacak bu yılda. Ancak bunlar 10 nesildir bu şekilde devam ediyor bunu ekleyelim.

Intel 10. nesil işlemci modelleri satışa çıktı!

Özellikle performans anlamında bir tık önde gözlemlenen AMD, bakalı bu sefer rakibiyle nasıl bir mücadele gösterecek?

Söz konusu yonga setlerinin Çin Halk Cumhuriyeti’nde satışa çıktığını belirtmek isteriz. 10.nesil yonga setlerinin 9. nesle göre yüzde 20 daha hızlı olması bekleniyor. 14nm fabrikasyon süreciyle üretilen Intel 10. nesil işlemci, 7nm fabrikasyon süreciyle üretilen AMD yonga setlerine rakip olmaya hazırlanıyor.

Çin’in ben büyük e-ticaret sitelerinden bir tanesi olarak adından söz ettiren Taobao‘da ilgili modeller listelendi. Bu modeller: i9-10900Ki9-10900 ve i5-10600K olarak karşımıza çıkıyor.

Intel 10.nesil işlemci

İşlemciler satışa çıktı ancak satıştan kaldırıldı!

Ancak şöyle bir durum var. Söz konusu yonga setleri haberlere konu olunca ilgili ticaret sitesi işlemcileri satıştan kaldırdı.

Çinli firmaların bu tür işlemleri ilgi çekmek ve marka bilinci oluşturmak amacıyla bu tür listeleme işlemleri yaptığı biliniyor. Bu olayın da bu süreçten ibaret olduğunu söyleyelim. Son olarak işlemciler listelenirken herhangi bir fiyat bilgisi paylaşılmadı.

Intel 10.nesil işlemci satışlarının başlamamış olması da normal olarak görülebilir. Çünkü ilgili yonga setleri firma tarafından tanıtılmamış durumda.

İşlemcileri buradan inceleyebilirsiniz.

Daha fazlası için TeknoKroki.com adresini takipte kalmayı unutmayın. Aynı zamanda da güncel yazılar için tarayıcı bildirimlerini de açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz