Huawei, Smart Screen S ve S Pro ekranlarını tanıttı!

0
Huawei Smart Screen Serisi

Huawei Çin’de düzenlediği bir basın toplantısında akıllı TV modellerini ve bir adet araç ekranı tanıttı. Yeni Smart Screen S ve S Pro serisinde üç farklı boyut seçeneği mevcut. Bunlar 55 inç, 65 inç ve 75 inç şeklinde.

Huawei Smart Screen S serisinde yapay zekan destekli Full HD çözünürlükte arama gerçekleştirme imkanı sunan açılır (pop-up kamera) bir kamera bulunuyor. Telefon ile TV arasında arama cevaplama ve görüşme gerçekleştirme için hızlı bir iletişim sistemi mevcut. Çocuk saati desteği de bulunan TV modelinde çocuklar ve yaşlılar için sesli arama özellikleri de yer alıyor.

Telefon ile TV’ye uzaktan erişim sağlayabiliyorsunuz. Serinin teknik özelliklerine doğru geçtiğimizde DCI-P3 renk paletinin %92 oranında kısmını kapsayacak kadar renk gösterim kabiliyetine sahip. TUV Rheiland düşük mavi ışıklı çift göz korumasına da sahip. Ses konusunda da iddialı gelen TV modelinde iki adet 10W hoparlör, iki adet 10W Tweeter ve iki adet de yüksek frekanslı hoparlör içeriyor.

Patentli bir teknoloji sayesinde yüksek frekans ve insan sesi bir film sırasında diyalogların daha anlaşılabilir olması için 8 desibele kadar genişletilebiliyor. Ayrıca sanal ses alanı genişletmesiyle de çevresel bir ses deneyimi vaad ediyor.

Yayınlanan içeriğe göre ses ve görüntüyü en optimum şekilde optimize ettiği de belirtiliyor. Telefonunuzu kullanarak ekranda üzerinden oyunlar oynama imkanınız da bulunuyor.

Görüntülü kapı zilinizi bağladıktan sonra TV’niz üzerinden kapıdaki kişiyi görebilecek ve iletişimi yerinizden kalkmadan gerçekleştirebileceksiniz. Piyasaya çıkan sürümde mevcut olmayacak bu özellik yazılım güncellemesi ile ilerleyen süreçte kazandırılacak.

Huawei Smart Screen S modeli 3299 Yuan başlangıç fiyatına sahip. Smart Screen S Pro modeli ise 5699 Yuan başlangıç fiyatına sahip.

Huawei akıllı televizyonları ile akıllı ev özelliklerinin bir kısmını daha ulaşılabilir bir cihazda birleştirerek sunmayı hedefliyor gibi duruyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz